Moderní ČSSD? Sotva. Gajdůšková si právě všimla válečných počítačových her

Alena Gajdůšková, poslankyně ČSSD (Twitter.com)

Alena Gajdůšková, poslankyně ČSSD | FOTO: Twitter.com

Posměch na sociálních sítích sklidila Alena Gajdůšková. Sociálnědemokratická poslankyně se totiž rozhořčila, že na internetu narazila na válečnou hru, která simuluje 3. světovou válku. Zástupkyně ČSSD tak ukázala, že moderní trendy jsou straně, která sedí ve vládě, na hony vzdáleny a je nejvyšší čas, aby si od vrcholné politiky odpočinula.

Jsem v šoku. Náhodou jsem na Aktuálně.cz narazila na simulaci 3. světové války. To jsme se všichni opravdu zbláznili?“ rozčílila se poslankyně, když objevila pro ni nezvyklou věc. „To opravdu chceme, aby se stalo, aby si lidé na myšlenku nové světové války zvykli? Kdo má zájem ukazovat válku jako neškodnou počítačovou animaci, kterou lze sledovat z bezpečí svého obýváku?“dodává Gajdůšková.

Jsem v šoku. Náhodou jsem na Aktuálně.cz narazila na simulaci 3. světové války. To jsme se všichni opravdu zbláznili? …

Zveřejnil(a) Alena Gajdůšková dne Úterý 28. ledna 2020

Místo slov pochopení se ovšem dočkala spíš komentářů, v nichž jí je sdělováno, že se zřejmě zapomněla v jiné době. „Dobrý večer, vítejte ve 21. století a na netu,“ napsal jeden z uživatelů Facebooku. Přidal se i další: „To jste teprve dnes zjistila, že jsou počítačové hry na téma 3. světová? Představte si, že i filmy, dokonce postapo a neskutečně brutální.“ Velmi ostrý soud vynesla další komentující. „Tohle je jasný důkaz, že důchodci nepatří do politiky… Papuče a černobílou televizi…,“ napsala.

Svůj příspěvek přidal dokonce i Václav Láska, který Gajdůškové vysvětlil, že její volání po trestech a zákazech je marné. „Jsem vystudovaný právník. Ušetřím Vám peníze. Není. Pokud se mýlím, tak mám velký problém,“ napsal senátor poslankyni. „Rád je hraju. První, druhou, třetí. Nebo různé nepravděpodobné simulace. Například v poslední Civilizaci jsem hrál zcela mírumilovně za Bismarcka, když tu najednou mě přejel Gándhí tankovou brigádou,“ vysvětlil Láska, jak se věci mají.

Gajdůšková evidentně se svým apelem na větší dohled nad počítačovými hrami neuspěla. Pouze ukázala, že ČSSD je dosti zkostnatělá strana, která má s moderním pojetím politiky velký problém. Bez razantní změny uvnitř strany se však změna čekat nedá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]