Modlitba za nemocného Zemana byla třeba, tvrdí Michal Horáček

ČTK

Michal Horáček | FOTO: ČTK

Páteční modlitba kardinála Dominika Duky za hlavu státu byla jasným vzkazem, jak je to se zdravím Miloše Zemana. Myslí si to Michal Horáček, který den před mimořádnou událostí na svém facebookovém profilu upozornil na fakt, že se jedná o skutečně nevídanou událost. Za těžce nemocné je však se modlit správné, říká populární textař a spisovatel.

Prezident je prý těžce nemocný

Zvláštní a speciální modlitba kardinála Duky v Lánech směřovala nejen obětem terorismu, ale také představitelům českého státu v čele s prezidentem Zemanem. „Jako katolík to vítám. Modlitba za těžce nemocné patří k dávným a krásným tradicím naší matky církve,“ glosoval tuto událost Horáček na sociální síti. Lze si pouze domýšlet, jaký druh choroby měl oblíbený textař na mysli. Po Zemanových vystoupeních v posledních týdnech a hlavně 17. listopadu se zřejmě nemusí jednat pouze o potíže fyzické.

Zeman jako následník trůnu

Podivné přišlo Horáčkovi i vysvětlení, proč se Duka vlastně bude v Lánech za Zemana modlit. „Podle pana Forejta „vzešel návrh na odsloužení bohoslužby v kostele Nejsvětějšího jména Ježíš od katolické církve a prezidentská kancelář jej přivítala jako velmi „přátelské gesto“,“ píše Horáček. „Zeman proto Duku přivítá s oficiálními poctami. Ty mu podle Forejta náleží z kardinálského titulu, na základě kterého je v diplomatickém protokolu vnímán jako zástupce vladaře a následník trůnu,“ cituje Forejta textař. Pokud je tedy vnímán Zeman podobně jako třeba Karel IV., je prý vše v pořádku. „A pomodlí-li se „zástupce vladaře a následník trůnu“, snad mu Pán vyjde vstříc, uzdravení sešle a všem nám bude lépe. Amen,“ končí svůj komentář Michal Horáček.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner