Moje mediální pověst nikdy nebyla a nebude dobrá, připouští ministr spravedlnosti Blažek

Pavel Blažek (ČTK)

Pavel Blažek | FOTO: ČTK

Jedním z nejdiskutovanějších jmen ve vládě Petra Fialy bylo nepochybně to ministra spravedlnosti. Pavla Blažka totiž provází pověst muže, který v minulosti údajně v Brně svými dlouhými prsty dokázal ledacos zařídit. Přestože se staronový šéf české justice brání, zároveň uznává, že jeho osoba může na někoho působit negativně.

„Moje mediální pověst nikdy nebyla dobrá, a jak se znám, nikdy nebude,“ říká Blažek v rozhovoru pro Novinky.cz s tím, že se objevila spousta článků, ke kterým se postupně musí vyjadřovat. Například s místopředsedkyní Pirátů Olgou Richterovou, která nepřímo kritizovala Blažkovo vládní angažmá, si však prý vše vyříkal.  

Týdeník FORUM, číslo 19 (FORUM 24)

Přezdívka Don Pablo mu přesto zřejmě zůstane. „Matěj Hollan už napsal, že to vymyslel on. Takto mi nikdo nikdy neříkal. Hollan dokonce napsal i článek, za který mu zpětně děkuji, kde vysvětlil, že tu přezdívku vymyslel. Protože je vymyšlená dobře, tak se přenesla i do Prahy. Je vtipná a pamatuje si ji každý,“ vysvětluje Blažek. 

Přiznává také, že udělal minimálně jednu velkou chybu. „V minulosti jsem nevyvracel všechno, co se o mně psalo. Nechával jsem to být. Netušil jsem, že mediální svět funguje tak, že z nepravdy, která je na internetu, se stane pravda, pokud člověk hned nereaguje,“ sdělil Novinkám. „Je to v zásadě moje chyba. Takže musím postupně některé věci vysvětlovat, nemám co tajit,“ dodal.

Blažek rovněž odráží obavy z toho, že jeho přítomnost, stejně jako ta Petra Fialy a Zbyňka Stanjury, ve vládě nevěstí onu slibovanou změnu. „ODS na politické scéně funguje více než třicet let. Kdyby lidé nechtěli volit Blažka, Fialu a Stanjuru, tak by ODS neměla výsledek, který měla. Bylo známo, že jsem jedním z kandidátů na ministra spravedlnosti, takže do funkce vstupuji s plným mandátem od voličů,“ zdůrazňuje nový ministr spravedlnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články