Monika Babišová se vrací na scénu. Se psem a záplavou růžové

instagram

Instagram Moniky Babišové | FOTO: instagram

Instagram Moniky Babišové, to je legenda. Všichni jsme viděli záplavu infantilních fotek a hashtagů stejně jako vánoční večírek, který připomínal nevkusnou pornoparty a díky němuž všichni poznali zahradníka Ivana Šablatúru a jeho hlášku o tom, že „chudoba sedí u PC“. Šablatúra ze sociálních sítí zmizel, ne tak Monika. A vidět můžeme nejen Moniku, ale také jejího nového psa jménem Gigi.

Babišová sama vkusem příliš neoplývá. Některé projevy na sociálních sítích se hodí spíše pro puberťáky, ji to však rozhodně nezastaví. V létě, když její manžel vyzýval k tomu, aby občané nejezdili do zahraničí, zásobovala sítě fotkami z jachty v Chorvatsku, kde byla se synem, později zase z Kréty, kam odcestovala celá rodina Babišových.

Nyní tu ale máme nový prvek – pejska, kterého již národ zná z premiérova nedělního hlášení jménem Čau lidi. Gigi jsou už tři měsíce a Babišová se fotí s ní a růžovými mašličkami a píše o tom, jak „je do ní totálně zamilovaná“.

Bylo by to roztomilé, viďte? Ano, bylo by, kdyby Monice Babišové bylo třináct nebo kdyby alespoň nebyla manželkou předsedy vlády. Jenže jí není třináct a je manželkou předsedy vlády, a tak je to většinu času spíše poněkud smutný pohled.

Ještě zajímavější je naprostá Moničina ignorace Babišova světa. Ano, když se koná nějaká oficiální akce, Babišová se hezky oblékne, usmívá se a stojí vedle manžela. Ale jakékoli skutečné angažmá je jí cizí. Prezentuje pouze večírky se stejně zaměřenými kamarádkami, dovolené nebo již zmíněného psa.

V civilizovaných zemích je běžné, že se manželky premiérů zapojují do charitativních akcí, mají svůj vlastní program, v dobách krize, jako je ta současná, například navštěvují nemocnice nebo třeba ohrožené skupiny obyvatel. Na to ale Monika nemá čas, a tak fotí růžové mašličky na svém pudlovi. A o tom to je.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner