Monika Hrabáková, řadová protivládní aktivistka, sama sebe představila přesně

Demonstrace antisystémových sil na Václavském náměstí 28. 10. 2022 (Pavel Šmejkal, FORUM 24)

Demonstrace antisystémových sil na Václavském náměstí 28. 10. 2022 | FOTO: Pavel Šmejkal, FORUM 24

Zmapoval jsem účet jedné z demonstrantek na protivládní demonstraci 3. září a několik hodin věnoval studiu jejích postů a fotek. Přilákala mě k ní její ostrá filipika proti Vítu Rakušanovi a ostré odsouzení jeho proklamativního vzkazu Vladimiru Putinovi na budově ministerstva vnitra. Po ukončení sběru dat jsem pochopil, že tu slečnu netřeba představovat. Ona sama přináší uživatelům facebooku výborný portrét antivaxerky a protivládní aktivistky dnešní České republiky. A je to fakt smutné.

Zaznamenal jsem na sociálních sítích dezinformátorů a dezolátů mimořádně pohoršený komentář k fotce budovy ministerstva vnitra, kde mezi vlajkami České republiky a Ukrajiny visí fotomontáž Vladimira Putina v pytli na mrtvoly. Autorkou postu je Monika Hrabáková, která uvedla, že se cítí rozzlobeně:

()

„ODPORNÁ INSTALACE NA MINISTERSTVU VNITRA aneb Rakušan opět dělá z našeho státu terč! Vít Rakušan Rakušane, uvědomte si, že nejste aktivista, ale politik! Přátelé, tato nediplomatická odpornost, která visí na Ministerstvu vnitra, je smutnou ukázkou toho, jak hluboko může naše politická pseudokultura ještě klesnout. Putin ve vaku na mrtvoly je posledním hřebíčkem do vybájeného narativu o údajně “konečně slušné vládě”, kterou prý máme. Činy vlády a představitelů typu Rakušan, Černochová, Pekarová a Fiala, ale každým svým vyštěknutím bourají mezinárodní diplomatické mosty a kreslí nám nad hlavu obří terč. Ten terč za posledního půl roku dorostl gigantických rozměrů a instalace Putina ve vaku na mrtvoly je tím, co by mohlo být činem posledním.

Úvodní informace

Podívejme se na kritičku toho Rakušanova poselství, se kterým se plně ztotožňuji – a se kterým by se měl po událostech v Buči ztotožňovat každý příslušník judeokřesťanské kultury. Za to, co provedli v Buči a na celé Ukrajině Putinovi vojáci, má Putin viset. Paní Hrabáková to však vidí jinak. Kdo je ta dáma? Motto: Karle Kryle, už zase ryjeme držkou v zemi. Profese: Práce: Blogger ve společnosti Facebook. Laboratory Analyst ve společnosti Bodycote Thermal Processing. Žádné školy k zobrazení. Žádné informace o vztazích k zobrazení. Životní události 2020: „2. VÝROČÍ: Dnes je to přesně druhý rok krásného vztahu s Tebou.“ A jméno konkrétního uživatele. Třetí ani čtvrté výročí, za roky 2021 a 2022, uvedeny nejsou. Zato čtu: Vztah: Žádné informace o vztazích k zobrazení.

()

Subjektivní horizont

Pro pochopení osobnosti slečny Hrabákové je dobré prohlédnout si fotografie, která si s někým za historii svého účtu na facebooku pořídila a zveřejnila. Selfíčka typu „můžu se s váma vyfotit“? U fotek často uvádí, kdo to s ní na fotce je.

Libor Vondráček je předsedou strany Svobodní.

Děkuji panu Skálovi, kandidátovi na prezidenta, za setkání i za fotografii.

– K fotografii s Petrem Hamplem, co si říká pravicový sociolog, připisuje: Odmávli jsme jistě úspěšný start nové knihy!

Pan Hampl mne jednou potkal – někdy před pěti šesti lety – ve vlaku těsně před Prahou a asi deset minut se mě vyptával, zda si jej pamatuji. Nepamatoval jsem si. Pak mi řekl, že je Hampl, a já nevěděl, kdo je pan Hampl. Pak mi říkal, že jsem o něm před řadou let psal nehezky, a já si opět nepamatoval. Pak jsem vystoupil, a doma jsem si dohledal, že jsem o nějakém panu Hamplovi, který byl jedním z křičících antiislamistů v roce 2015, skutečně psal. Posteskl jsem si na FB, že si fakt všechny tyhle lidičky nemůžu pamatovat, a pan Hampl připsal, že jsem vypadal, že mám strach, aby mi nedal pár facek. Vzhledem k jeho nevysoké postavě to působilo velmi úsměvně, tak jsem mu napsal, že budu za hodinu v kavárně Šesťák, ať mi je tam přijde dát. Nepřišel. Poté opět napsal na FB, že jsem vypadal… (viz výše), a když jsem marně čekal na jeho trestnou výpravu už počtvrté, tak jsem ho na FB zablokoval.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Paní Hrabáková si jej však, na rozdíl ode mne, pamatuje. A vedle toho ve stejném postu zveřejňuje další selfíčko s celebritou. Připisuje: Na akci jsem měla možnost potkat též profesora Petra Druláka, bývalého diplomata a nynějšího badatele Ústavu mezinárodních vztahů. Pana Druláka určitě znáte, pokud sledujete aktuality – momentálně čelí všemožným disciplinárním opatřením na pracovišti za to, že se odvážil říct svůj názor.

– K fotografii se Zuzanou Majerovou z Trikolóry, pořízenou na pódiu demonstrace svolané dezoláty 3. září, připisuje: DEMONSTRACE 03. 09. 2022 AROGANCE PREMIÉRA DOSÁHLA STRATOSFÉRY VYSÍLÁME SIGNÁL FIALOVI FORUM 24 A DALŠÍ MÉDIA PŘISTIŽENA PŘI LŽI!! Přátelé, premiér Petr Fiala se včera nechal slyšet, že organizátoři včerejší demonstrace i její účastníci jsou proruští sympatizanté. Řekl, že demonstranti zkrátka podlehli ruské propagandě. To je, prosím pěkně, jeho jediná reakce na včerejších více než sto tisíc lidí v ulicích hlavního města Prahy. Pan “redaktor” o nás dokonce mluví jako o fa**šistické spodině! Jak se k tomu vyjádříte, pane Šafre? Pravý smysl demonstrace – protest proti laxnímu přístupu vlády k energetické krizi, touha po neutrálním přístupu ke konfliktu na Ukrajině, atd. – jim tedy zůstává skrytý, i když jim hlasitě křičí ze všech stran přímo do jejích arogantních obličejů.

Přátelé, bylo mi ctí potkat ekonomického poradce hnutí Trikolóra, děkana Národohospodářské fakulty VŠE v Praze pana Miroslava Ševčíka.

Kniha Návrat ze SSSR a Popraveni "Návratu ze SSSR" (FORUM 24)

Setkání s Jindřichem Rajchlem bylo zajímavé a přineslo jeden z nejlepších natočených rozhovorů

PÁN OMBUDSMAN, STANISLAV KŘEČEK. Přátelé, tak tohle pro mě byla neuvěřitelná čest, vidět osobně našeho pána ombudsmana, Stanislava Křečka, na včerejší diskusi ve Slovenském domě v Praze, kam jsem moc ráda dorazila. Diskusi pro vás natáčela televize Raptor.

– Přátelé, tak tohle je pro mne neuvěřitelná čest! Jsem vděčná, že dnes, ve světle událostí, v jakých jsme se od rána ocitli, mohu nalézt střípek hezkých a milých zážitků při setkání s takovými lidmi, jako je Lukáš Pollert

Přátelé, bylo mi nesmírnou ctí včera na demonstraci potkat paní advokátku Jana Zwyrtek Hamplová

K selfíčku se dvěma gentlemany je připsáno facebookem: S uživateli Jan Kopal a Flick Otto ve městě Příčovy 21. srpna 2021. V diskusi účet David Štech připisuje: Pán zcela vlevo je přiznaný nácek Kopal. Takže už jste všichni: Nacista, prokremelský putinovec a SPD. Móňo, díky za upřímnost.

Je to trochu tvrdě řečeno. Pan Kopal se před skoro pětadvaceti lety skutečně pokoušel založit k neonacismu inklinující subjekt Národně sociální blok (NSB) a chodil na náckovské demonstrace řečnit. Nebyl však nácky příliš akceptován, měli z něj spíš srandu, a jeho „strana“ nezískala registraci. Druhého gentlemana na fotce nepoznávám, má velké sluneční brýle, ale na jeho tričku poznávám Putina a nápis Rossia azbukou. Slečna Hrabáková pokračuje:

()

– s plakátem Tomia Okamury a jeho SPD se fotí opakovaně, třeba i u jeho plakátu s nápisem Ne povinnému covid očkování. (Očkování proti covidu není povinné, pozn. aut.) Pak se ale sen z plakátu zhmotnil, a slečna Hrabáková postuje i selfíčko s originálem, s živým Tomiem Okamurou. Připisuje: Dnes v Nymburce na petičním stánku nás během nymburského posvícení navštívil i předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

Dnes jsme se s petičním stánkem a partou skvělých Espéďáků účastnili akce v Mníšku pod Brdy, kterou přišel navštívit i Tomio Okamura – SPD, a náš europoslanec Ivan David.

Po přečtení tak úplného a vyčerpávajícího seznamu antiosobností se mi chce zvolat jediné: Kde je Jana Peterková?

Osobní život, zájmy a názory

Slečna Hrabáková je běžně vypadající mladá žena, není nijak nápadně ošklivá ani odpudivá. Proto překvapí, že neuvádí na profilu nic o svých vztazích či partnerovi. Má trochu nadoptimální hmotnost, ale v míře v české společnosti zcela obvyklé. Zato najdeme hodně o jejích zájmech. K fotografii Jaroslava Foldyny připisuje: Dnes musím velmi poděkovat panu Foldynovi za to, že si udělal čas a odpověděl mi na pár otázek. Sdílí slabomyslnou koláž, srovnávající na mapě Hitlerovu III. říši a Evropskou unii, a připisuje: Přátelé, pokud chcete být moderním eurodiktátorem, musíte se držet základních jednoduchých manuálů a vyvarovat se chyb, které udělali jiní diktátoři.

K vizuálnímu memu, kde je fotka profesora Flegra označeného slovem „kreatura“, připisuje: Přátelé, těmi kecy o desetitisících mrtvých, kterými alarmisticky vyhrožuje tato osoba, tzv. vědec, pan Jaroslav Flegr, mne už nemůže rozproudit krev ani mě nemůže naštvat. Stejně tak samozřejmě najdeme nějaký vizuální mem atakující Gretu Thunberg.

Najdeme i fotku, kde facebook píše: Nepravdivé informace. Když se na fotku dostanu, jde o jakousi zcela slabomyslnou protrumpovskou hru. Slečna Hrabáková připisuje: ROZDĚLENÍ SPOLEČNOSTI JAKO ZÁKLADNÍ PŘEDPOKLAD PRO VZNIK OBČANSKÉ VÁLKY. Přátelé, neříkám, že to, co se stalo ve středu v americkém Kapitolu ve Washingtonu je omluvitelné, ale myslím si, že k podobné věci se reálně schylovalo už minimálně od začátku druhého kvartálu minulého roku. A nepřekvapí fotografie, kde slečna Hrabáková třímá půllitr piva, a u toho je napsáno: 9 hodin v práci + 2 hodiny cesta na pivo.

Závěr nebude

Když jsem pro tento výčet dával dohromady podklady, hledal na profilu slečny Hrabákové, moc jsem se těšil, jaký pěkný a sofistikovaný závěr k analýze jejího účtu napíšu. Když jsem však ty citace, které jste právě četli, seřadil, najednou bylo vidět, že to žádnou interpretaci, komentář ani závěr nepotřebuje. Slečna Hrabáková vše o sobě, o tom, jak vypadá a myslí aktivní demonstrantka na protivládních demonstracích, řekla a ukázala sama, a v úplnosti. Tak jen k té poslední fotce s půllitrem piva, ke které připsala „2 hodiny cesta na pivo,“ bych dodal: Asi bydlí v nějaké hodně odlehlé lokalitě. A měla by tam zůstat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články