Monika opět nejlepší dřevorubkyní. Firma, kterou řídí, dostala nejvíce státních zakázek

Monika a Andrej Babišovi  (Facebook)

Monika a Andrej Babišovi | FOTO: Facebook

Kdo by si myslel, že zájmem Moniky Babišové je především moře, nakupování a zahradník, je na omylu. Jak známo, premiérova manželka je také zdatnou podnikatelkou a výtečnou manažerkou. Aktuálně se jí podařilo s jednou ze společností, kterou oficiálně spoluřídí, zvítězit v tendru na těžbu státních lesů. Manželka premiéra je tak jednoznačně nejúspěšnější tuzemskou dřevorubkyní.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Konkrétně jde o společnost Uniles patřící do holdingu Agrofert, který řídí právě premiérova manželka a jeho dva právníci. Jinak s tímto konglomerátem firem nemá premiér vůbec nic společného. Není tedy nic divného na tom, že se společnosti Uniles podařilo získat 12 kontraktů na těžbu státních lesů od roku 2021. V soutěži byla tou vůbec nejúspěšnější. Státní podnik Lesy ČR spadá pod ministerstvo zemědělství, které vede Miroslav Toman, muž prezidenta Miloše Zemana a bývalý prezident Potravinářské komory a Agrární komory ČR, lobbistických institucí hájících zájmy velkých hráčů v čele s Agrofertem.

Unilesu se celkově daří v byznysu se státem. V loňském roce ztrojnásobil zisk na téměř padesát milionů korun. Na základě aktuálně vysoutěžených kontraktů začnou dřevorubci paní premiérové těžit dřevo ve státních lesích od ledna 2021. Jde prý o likvidaci kůrovcové kalamity. A je opět jen náhodou, že Andrej Babiš dlouhodobě usilovně volá po tom, aby byla těžba dřeva co nejvyšší.

Pandemie nepandemie, byznys nepočká. Nikdo neví, co bude po příštích volbách, je třeba stát podojit, jak jen to jde. Třeba vytěžit státní lesy. Testovat lidi. Správně prodat inzerci v novinách. Dodávat řepkovou složku do nafty. Dodávat potraviny do státních hmotných rezerv. Dodávat státu pneumatiky. Dodávat státu automobily. A tak dále, a tak dále.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]