Monika v Dubaji: Babiš opět lže o své rodině, aby řešil vlastní problémy

Monika a Andrej Babišovi (ČTK)

Monika a Andrej Babišovi | FOTO: ČTK

Předseda vlády Andrej Babiš se v pořadu Partie Terezie Tománkové vyjádřil k tomu, že jeho žena Monika spolu s dcerou Vivien navštívily Dubaj v době, kdy vláda vyzývá občany k tomu, aby kvůli pandemii nemoci covid-19 zůstávali doma. Jak vidno, historka vznikala dlouho, ale nebyla dobře připravená, protože premiér si ve sdělení, že manželka odjela ze strachu kvůli ohrožení života, poněkud protiřečil.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Babiš prohlásil, že se Monika bála, protože existovaly informace, že ho i s rodinou chce někdo zastřelit. „Prosím vás, když teda mluvíte o mojí rodině, osmého ledna mi řekla policie, že je člověk, který chce zastřelit moji rodinu a mě. Měli jsme hlídaný barák, vlastně doteďka. Ten člověk byl zatčen ve Španělsku a moje žena šla do Dubaje, protože se bála. A to je celý příběh, bylo dovoleno, aby šla. A když nám křičeli před barákem, že jsme fašisti, tak rodina byla doma,“ uvedl předseda vlády.

Vzápětí ale sdělil, že Monika Babišová o vyhrožování nevěděla. „Já to nechci komentovat. Protože moje žena to nevěděla, teďka se to dozvěděla, já jsem ji vyhnal pryč,“ řekl také Babiš. Takže Monika se bála útočníka, o kterém ale nevěděla, sdělil premiér. Že je někde poněkud problém, je více než jasné.

Jak upozornil novinář Jaroslav Kmenta, dlouhodobě se objevují informace, jak špatně Babišová snáší fakt, že je její manžel předsedou vlády – a navíc poněkud neoblíbeným člověkem. Pro ni to znamená řadu omezení, což se projevilo například při instagramové aféře se zahradníkem Ivanem Šablatúrou, který po večírku urážel kritiky Babišovy ženy.

()

Jenže problém je ještě v jedné věci – Andrej Babiš se neštítí lhát, ani pokud jde o jeho nejbližší. Přísahal na zdraví svých dětí a vnoučat, když tvrdil, že nebude ovlivňovat média. Že to dělá, vidíme každý den.

Prožívali jsme aféru kolem jeho syna, který za podivných okolností skončil na Krymu s ruským prodavačem kol, a to shodou okolností v době, kdy se ukázalo, že je bílým koněm v kauze Čapí hnízdo.

Pokud ještě v této zemi existuje někdo, kdo věří tomu, že se premiér snaží zachránit kohokoli jiného než sebe a že má snad nedejbože starost o životy a zdraví občanů, ať se podívá na to, jak se chová ke svým vlastním dětem a k ženě. Není to hezký pohled, ale je to bohužel pravda.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner