Morální maják Petříček. Dojetí nad Babišovým ministrem je směšné

Tomáš Petříček (Ministerstvo zahraničních věcí ČR / MFA)

Tomáš Petříček | FOTO: Ministerstvo zahraničních věcí ČR / MFA

Ministr zahraničí Tomáš Petříček je oblíbenec české twitterové bubliny i některých médií. Je to vlastně takový rebel, co chce měnit ČSSD. Všichni nyní mají starost, aby náhodou nebyl vyměněn. Je to ale poněkud trapné, když jde o člověka, který už léta sedí ve vládě Andreje Babiše a podílí se tak na všech skandálních rozhodnutích a na legitimizaci člověka, který vůbec nemá co dělat v čele státu.

Petříček byl tím, kdo prozradil týdeníku Respekt, že Česká republika odmítla koupit milion vakcín společnosti AstraZeneca ze Spojených arabských emirátů. Vzápětí se na vládu, ve které tentýž Petříček sedí, snesla vlna kritiky. Ministr zahraničí také před časem uvedl, že by sociální demokracie už neměla jít do vlády s ANO – ano, do vlády, jejímž ministrem je.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Tomáš Petříček, to je takový slušný ministr. Něco jako když Bohuslav Sobotka dělal předsedu vlády, to byl také opravdu slušný člověk. A všichni tito slušní lidé vyvolávají dojem, že na vládě s agentem Státní bezpečnosti, který je v obřím konfliktu zájmů, je také něco jiného – tihle „slušní lidé“, kterým ale jejich slušnost nebrání v podobně skandálním angažmá.

Petříček také hodlá kandidovat na předsedu ČSSD. Z toho se sociální sítě od srdce radovaly. Jen škoda, že tleskali jen lidé, kteří ČSSD stejně volit nebudou, jen by byli rádi, kdyby tu stranu vedl někdo, kdo je jim sympatický.

Jistěže je skandální, že prezident Miloš Zeman tlačí na to, aby Petříček ve vládě skončil, protože by chtěl, aby ta vláda byla ještě horší, než momentálně je. Ve skutečnosti je ale úplně jedno, kdo bude ministrem. Jsme v hrozné situaci, Česká republika je dávno zdiskreditovaná, i když v ní náhodou sedí jeden „pan slušný“. Protože tohle není vláda slušných lidí, ale vláda neschopného a chaotického podvodníka, který stejně Zemana poslouchá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected].com

Revue Forum Banner