Moravec před třemi týdny řekl, že dojde k výměně Kněžínka za Benešovou. Podle Babiše fake news

(ČT)

FOTO: ČT

Je vám nějaká informace nepříjemná? Označte to za fake news a na místo, kde se vás tak nepříjemně ptají, dlouho nechoďte. Tak tohle odkoukal Andrej Babiš od Donalda Trumpa dokonale.

Václav Moravec na svém Twitteru ve čtvrtek napsal:

„Když jsem před třemi týdny v OVM oznámil, že dojde k výměně ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Marii Benešovou dle přání Hradu psal premiér o ‚fake news, které šel rozchodit‘.“

Má tam skutečně odkaz na Babišův Facebook, na kterém je Babiš na procházce se svým (čtyřnohým) hafíkem a k tomu píše:

Po smršti fake news v Otázkách Václava Moravce jsem to šel radši rozchodit 🤓

Tak jak je vidět, moc to asi nerozchodil.

Kohortě jeho věrných ale odjakživa stačí premiérovo ujišštění, že všechno je jinak a hned ho podpoří svým rozhořčeným slovem (pravopis ponecháváme):

Jaromír Kouřil: Skvělý pan premiér, má naší velkou důvěru,a jsou nás stále statisíce , konečně se ten opoziční chlívek začal vymetat ,tříprocentní Kraďousková STOP je toho jasným příkladem !

Jaromír Blinka: Proč musíme sponzorovat plat Moravce?Na něj nemá už nikdo žaludek,doufám,že konečně se něco stane s Čt,lživá,tendenční,propagandistická ,dezinformační špína.Celou redakci kompletně vyházet a zrušit konc.poplatky

Josef Filip: Říkal jsem si, že se u Moravce pořád fabuluje řeší co by kdyby. Všechny otázky vedou k rozvracení a škodění a vytváření blbé nálady. Už by ho měli poslat někam. Andreji, vydržte.

(Tento pán nemá na profilu jiné údaje, než že je důchodce. K jeho statusům patří třeba: „Zrušit!! Proč platí stát pol. strany? I když jsou v konstruktivní opozici? Peníze by měly dostávat jen strany, které pro stát něco dělají.“ (V přátelích nemá ani jednoho člověka. Ještě že má aspoň Andreje.)

Pedro Perez: „Nedejte se pane premiére ! V květnu jim to ve volbách opět nandáme 👍🥇🏆“

Entita Perez má v kolonce Informace uvedeno:

Pracuje pro Cafe Nasrat
Studoval(a) na škole American School of Ulaanbaatar
Žije v Nasrat Soteri, Sindh, Pakistan
Pochází z Ulánbátar
Žádné informace o vztazích k zobrazení

No a je to. Musí to být zajímavé Cafe, kde Pedro pracuje. To asi nebude mýtická pražská kavárna. Tam by ho samozvanci a ztroskotanci provozující kampaně proti starostlivému oligarchovi, co ani nespí a když ANO, sní o svém lidu, asi uštvali.

Zuzana Majerová Zahradníková obhájila post předsedkyně Trikolory (ČT)

Možná by se oligarcha mohl zase k něčemu vyslovit, ale u Václava Moravce to hnedd tak nebude. Moravec odpovídá jednomu z účastníků debaty na Twitteru, kdy babiše pozvou: „Premiera zveme opakovaně, ale prý je o víkendu zaneprázdněn. Poslední pozvání bylo na 28. 4. 2019.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]