Moravec: Zeman zachránil Soukupovi podnikatelský život a ten mu to splácí

ceskatelevize.cz

Václav Moravec | FOTO: ceskatelevize.cz

Přestože se majitel TV Barrandov rád pasuje do role moderátora, podle Václava Moravce jím zcela jistě není. Svou představu má uznávaný novinář i o důvodu spojenectví Miloše Zemana a Jaromíra Soukupa, jehož důsledkem je i pořad Týden s prezidentem, který ředitel komerční televize uvádí.

Ohledně výkonů Jaromíra Soukupa coby moderátora debatních pořadů, které podle sebe pojmenoval na televizi, kterou vlastní, panuje velká debata. Nyní se do ní zapojil i moderátor veřejnoprávní televize. „Já myslím, že Jaromír Soukup není moderátor. On to moc dobře ví,“ řekl Moravec v rozhovoru s Renatou Kalenskou pro pořad Seznam Zpráv – Výzva. Připomněl také Soukupova slova o tom, že to je jeho televize a on si tam bude dělat, co chce. „Včetně toho, že se prohlásí za moderátora,“ dodal.

repro youtube.com

Vysokoškolský pedagog a moderátor Otázek Václava Moravce má také zcela jasno v tom, proč si hlava státu pro svou prezentaci vybrala TV Barrandov. „Je to logické. Zeman zachránil Jaromíru Soukupovi jeho holý podnikatelský život tím, že vstoupil čínský kapitál a Jaromír Soukup mu to splácí,“ tvrdí Moravec.

„Myslím, že je smutné, že my se tomu smějeme, že se smějeme výkonům Jaromíra Soukupa, protože tím to zlehčujeme. A je to taková obrana, protože, když člověk vypadne z této země na deset, patnáct dnů, tak si uvědomí, že to není normální, co se tady děje,“ myslí si renomovaný novinář. „A že v Rakousku, v Německu, ve Velké Británii by se toto nedělo,“ dodává Václav Moravec.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner