Moskva bude v ohrožení. Ukrajina vyvíjí bojový dron s doletem 1000 kilometrů

Drony Bayraktar se v bojích na Ukrajině velice osvědčily (Aarmyinform / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Drony Bayraktar se v bojích na Ukrajině velice osvědčily | FOTO: Aarmyinform / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

V reakci na dnešní další barbarské útoky na civilní cíle, které ruští okupanti podnikli prostřednictvím raket a také íránských dronů, naznačil státní koncern Ukronbronprom, že již dokončuje vývoj vlastního útočného dronu, který by byl schopen zasahovat cíle i v Moskvě.

„Dolet je 1000 kilometrů a hmotnost bojové hlavice 75 kilogramů. Finalizujeme vývoj,“ lakonicky oznámil Ukronbronprom. Ve svém prohlášení uvedl, že sice nemůže prozradit takřka nic, ale „toto nic na bojišti úspěšně funguje a nějaké další nic se znovu a znovu úspěšně testuje“.

()

Podle tiskové zprávy koncernu funguje od počátku ruské agrese Ukronbronprom ve zvýšeném režimu, aby dokázal vyvinout účinnou zbraň proti okupantům.

„Rusové nezlomí naše plány ani našeho ducha,“ napsal ukrajinský koncern, podle něhož je důležitější pracovat 24 hodiny a 7 dní v týdnu než zahlcovat mediální prostor hlasitými prohlášeními.

Na konci této práce by měl vzniknout dron schopný účinně zasahovat cíle daleko v ruském vnitrozemí, a dokonce by měl být schopen ohrozit i agresorovo hlavní město Moskvu, jež je od Kyjeva vzdálena asi 750 kilometrů a od ukrajinských hranic jen necelých 500 kilometrů.

Ukronbronprom je státní koncern, který je strategickým výrobcem zbraní a vojenského materiálu na Ukrajině. Sdružuje státní unitární podniky včetně státních podniků i podnikatelská sdružení ve strategických odvětvích obranného průmyslu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články