Mr. Selfie chce být pokračovatelem Zemana. Děkujeme, nechceme

Zdeněk Škromach (archiv FORUM 24)

Zdeněk Škromach | FOTO: archiv FORUM 24

Zdeněk Škromach se připravuje na volbu hlavy státu, ve které by se rád popral o prezidentskou funkci. Kupodivu se však nebude soustředit na nejbližší přímou volbu, ale počká na chvíli, kdy se proti němu nepostaví Miloš Zeman. V něm má totiž muž, projevující se nejraději v Hovorech od bazénku, vzor a nehodlá v přímém střetu rozdělovat občany a stavět je před volbu, kdo je pro ně víc „lidový“ a tím pádem přijatelnější.

Neúspěšný kandidát na senátora, který svou výzvou k zapálení ohňů před migrační vlnou, která se u nás nekoná, nenadchl dostatek podporovatelů a své místo v horní komoře parlamentu neobhájil, má nové plány. A skutečně zdaleka nenaznačují jeho možný ústup z politické „slávy“.

Právě naopak, někdejší místopředseda Paroubkovy vlády, má namířeno na Hrad. Zatím alespoň ve svých snech. Přiblížit ho k nejvyššímu postu v České republice má takzvaný Zemanův styl. Lidový člověk pro lidi. Idea, která zafungovala před čtyřmi lety a podle Škromacha by měla zabírat i dál.

Pán od bazénku prý chystá společně se svými spolupracovníky volební témata a snaží se sehnat peníze. „Chtěl bych být lidový kandidát. Pokouším se proto vytvářet síť dobrovolníků a známých, kteří se snaží pomoci. Na transparentním účtu bych pak chtěl střádat peníze od dobrovolných přispěvatelů,“ potvrzuje vážnost svého rozhodnutí Škromach.

Základní teze „chci být jako Zeman“ ovšem přebíjí všechna další sdělení, která Škromach lidem přináší. Svým způsobem se jedná právě o to, proč by demokraticky smýšlející člověk měl myšlenku na jeho zvolení ihned zavrhnout. Jestliže se totiž na Hrad snaží dostat další člověk, jehož reprezentace státu by byla spíše nehoráznou ostudou, je třeba ho zastavit co nejdříve.

A Zdeněk Škromach skutečně není tím, kdo by měl být spojován s Českou republikou jako osoba, která má být celosvětově uznávána coby zástupce občanů naší země. Málokdo by se přece chtěl ztotožňovat s mužem, jehož největšími úspěchy jsou videa z bazénku, záběry z vaření ryby s Michalem Haškem, selfie v Terezíně nebo návrh zákona, povolující cyklistům požívání alkoholu. Tomu sice Zdeněk Škromach holduje stejně jako současná hlava státu, ale to přece není důkazem kompetence pro vykonávání prezidentského úřadu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]