Mrazivé záběry čerstvě vykopaných hrobů vyděsily uživatele Google Maps

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Populární mapy od nejslavnějšího internetového vyhledavače, díky nimž se dostaneme, kam potřebujeme, přináší často i velmi zajímavé snímky. Google totiž nabízí funkce, které nám pomocí fotografií ukáží hledanou lokaci. O jednom velmi zajímavém snímku píše deník The Daily Mirror.

Uživatele vyhledávaných map před nedávnem vyděsil snímek dvou čerstvě vykopaných hrobů. V nich se nacházela dvojice stejně oblečených mužů. Ačkoliv kolem nebyly žádné známky toho, že by se jednalo o pohřbívání, mnozí lidé měli jasno. 

Podle nich mělo dojít v Portlandu ke zvláštnímu uložení do hrobu, což v daný moment zachytily družice společnosti Google. O dva muže v hrobech se sice skutečně jednalo, ale úkaz nebyl tak děsivý, jak si většina lidí, kteří snímek viděli, myslela.

Zvláštní umělecké dílo (zdroj: Google Maps)

Jednalo se totiž o netradiční umělecké dílo. Muži jsou ve skutečnosti manželský pár, jehož představení se jmenovalo Untitled Graves (Hroby bez názvu). 

Scott Speh, ředitel Western Exhibitions, uvedl: „Dutes Miller a Stan Shellabarger vyhloubili hroby s přesnými rozměry jejich těl. Leželi v nich a kopali do stran, aby se mohli, metaforicky řečeno, držet za ruce věčně.

To, že se hroby objevily na Google Maps, už bylo pouhou shodou okolností a náhod.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články