Mrtví a zranění při výbuchu muničního skladu v Rusku. Může za to Ukrajina, tvrdí Kreml

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Výbuch muničního skladu v Belgorodské oblasti na západě Ruska, způsobený podle ruských úřadů ukrajinským ostřelováním, si vyžádal mrtvé a zraněné. Informovala o tom v pátek agentura TASS s odvoláním na federální kriminální ústřednu. Ta počet obětí dosud neupřesnila. Ještě ve čtvrtek gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov zprvu tvrdil, že vyhození muničního skladu do povětří se obešlo bez obětí.

„Ve vsi Oktjabrskij v Belgorodském okresu v důsledku ostřelování ukrajinskými ozbrojenými silami byl vyhozen do povětří muniční sklad. Munice vybuchla. Podle předběžných údajů jsou mrtví a ranění,“ citoval TASS z komuniké vyšetřovatelů. Mezi oběťmi jsou podle nich příslušníci ruské národní gardy, která je podřízena přímo prezidentu Vladimiru Putinovi.

()

TASS už dříve informoval, že ruská protivzdušná obrana sestřelila ukrajinskou raketu, jejíž úlomky se zřítily na železniční trať a poškodily elektrické vedení, a tak po této trati v Belgorodské oblasti dočasně nejezdí vlaky. Tento incident se obešel bez mrtvých a raněných.

Od počátku ruské invaze na Ukrajinu před 233 dny ruské úřady zejména v oblastech sousedících s Ukrajinou hlásí výbuchy a požáry muničních skladů a skladů paliv, které připisují Ukrajincům. Kyjev se k těmto incidentům oficiálně nevyjadřuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články