MUDr. Peková: Máme zachraňovat těma vakcínama děti, já jsem bojovník proti tomu

MUDr. Soňa Peková, PhD., molekulární bioložka, vedoucí laboratoře Tilia Laboratories. (ČTK)

MUDr. Soňa Peková, PhD., molekulární bioložka, vedoucí laboratoře Tilia Laboratories. | FOTO: ČTK

Jsou meze, při jejichž překročení má přijít zcela jasná a nekompromisní zpětná vazba. Za prohlášení, které paní doktorka Soňa Peková pronesla v posledním videu, by měla být neprodleně vyloučena z České lékařské komory. Pro absolutní cynismus, pohrdání lidským životem a vysmívání se smrti pěti dětí. Pokud je doktorka Peková psychicky nemocná, ať se léčí, nevolám po její kriminalizaci. Ale míra sprostoty k pacientům, neúcty k lidskému životu a cynického pohrdání pacienty, které Soňa Peková předvádí, je v zásadním rozporu s etickým kodexem České lékařské komory.

Facebookový videopořad Zákony bohatství píše v tiráži: „Odlišné názory, podhledy a nadhledy. Zvu si většinou „outsidery“ či vizionáře, kteří nemusí být v masmédiích pochopeni či dostatečně vyslyšeni.“ A tak dal pořad prostor paní doktorce Soně Pekové. A je nutno přiznat, že v jakémkoliv jiném videu by paní doktorku s tou snůškou vulgarismů, lží a cynického výsměchu umírání dětí po právu vyhodili ze studia.

()

Zdroj poznání dr. Pekové: falešný vědecký časopis!

Na samém počátku pořadu se paní doktorka odvolává na vědecký časopis The International Journal of Vaccine Theory, Practice and Research, který publikoval nějaké nesmysly o očkování. Už známý server Quora o tom titulu říká:  „První číslo obsahuje článek o tom, co „elitní plutokraté“ (to je přesná citace) nechtějí, abyste věděli o covidu-19 a očkování. Časopis přináší články antivaxové skupiny Children’s Defense Team. Článek v jejich prvním vydání pocházel od antivaxového cvoka Johna Ollera, šampiona nyní zdiskreditovaného „vakcíny způsobují autismus!“ nesmyslu. Časopis a jeho přidružené stránky nesou toto prohlášení o vyloučení odpovědnosti: Informace na webových stránkách a v IJVTPR nejsou určeny jako diagnóza, doporučená léčba, prevence nebo léčba jakéhokoli lidského onemocnění nebo lékařského postupu, které mohou být jakýmkoli způsobem odkazovány. Uživatelé a čtenáři, kteří mohou být rodiči, opatrovníky, pečovateli, kliniky nebo příbuznými osob postižených některým z chorobných stavů, postupů nebo protokolů, na které se může odkazovat, musí použít svůj vlastní úsudek ohledně konkrétních aplikací. Přispívající autoři, redaktoři a osoby spojené v jakékoli funkci s webem a/nebo časopisem se zříkají jakékoli odpovědnosti nebo odpovědnosti vůči jakékoli osobě nebo subjektu za jakoukoli újmu, finanční ztrátu, fyzické zranění nebo jiný trest, který může vyplynout z jakéhokoli použití nebo aplikace v jakémkoli kontextu informací, závěrů, zjištění výzkumů, názorů, chyb nebo jakýchkoli prohlášení nalezených na webových stránkách nebo v IJVTPR. Pokud to kváká jako kachna, je to šarlatánská „medicína“. Kvákat, kvákat, kvákat.“

Dárkové předplatné Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Poprosím o posouzení knihovnici významné vědecké instituce: „Časopis je založen regulérně v mezinárodní databázi ISSN, s předmětem  Pharmacology. Therapeutics. Toxicology. V žádné další databázi není, hlavně proto, že je nový, a také proto, že pro případné zařazení musí splňovat určitá kritéria a pouhá existence ISSN je opravdu málo. Je nový, takže má zatím jen 2 ročníky a celkem vydaná 2+1 číslo v těchto ročnících. Poslední číslo vzniklo formou call for papers na zadané téma, o druhém čísle 2021 zatím zmínka není. Časopis je vydáván formou open access, poplatky za publikaci vybírají, což je běžné. Běžná není výzva ke sponzorování časopisu, ke kterému vybízejí na svých stránkách (měli by si na sebe jako každý slušný časopis vydělat). Pokyny pro autory jsou nevyvážené – řeší spíše technickou a právní stránku podání/podaného příspěvku. Poslání či zaměření časopisu je sice správně v About the journal, ale zase jsou do něj chaoticky namíchané pokyny pro autory. Časopis neuvádí obvyklý řádný kontakt na vydavatele (i když je tam mail a telefon, p. o. box je neobvyklý). Články až na několik výjimek píší členové redakční rady (kteří by vlastně i měli vybírat recenzenty, což je také nestandardní…). Časopis se sice sám označuje jako peer review a ještě k tomu scholarly časopis, ale zároveň vyzývá k podávání příspěvků, které by vedly k civil debate – ne vědecké či odborné. Obávám se, že takový časopis se nikdy nemůže posunout do nějaké databáze, natož renomované, aby mohl být hodnocen jako běžné odborné či vědecké časopisy.“

Danuše Nerudová (Mendelova univerzita / se svolením autora)

No a když se pak pro sichr zeptám ještě významného univerzitního profesora, zda je to takzvaný „predátorský časopis“, falešný vědecký časopis, kde za peníze otisknou i nesmysly, ale jejich autoři je pak v reálných časopisech vykazují jako vědecké publikace, odpoví temně: „Ne, je to horší. Tohle není dělané pro peníze, to je antivaxerská propaganda.“ Inu – dr. Peková umí pracovat se zdroji!

Neoponované lži

Asi nemá smysl vykládat, proč jsou níže uvedené výroky dr. Pekové nesmysl – protože každý z nás za ty dva roky ví, že to nesmysly skutečně jsou. Tak je dávám do reality jen kratičkou větou. Paní doktorka například prohlásila:

  • Ohrožená skupina je kolem 80 let věku. (Realita: jen v ČR umřelo na covid pět dětí, jak ostatně připomíná ve videu i sama dr. Peková.)
  • Objektivní data ukazují, že covid je mírné onemocnění. (Realita: po nákaze covidem již zemřelo jen v ČR 34 000 lidí /jak přiznává ve videu sama dr. Peková/ a na planetě přes pět milionů lidí.
  • Jsou to experimentální vakcíny. (Realita: například Pfizer je vakcínou plně schválenou a akceptovanou EMA.)
  • V Austrálii byli najati herci, aby hráli pacienty, co leží s covidem. (Realita: jde o čirou fantazii, případně blud.)

Sprostopád

Paní doktorka, byť si je vědoma toho, že hovoří do masmédia, chrlí vulgarismy jak psychiatrický pacient postižený koprolálií. Například tyto dva výroky jsou zcela zjevně výrokem kultivované nóbl dámy:

  • Jsme svině, co udělají něco svým děckám jenom proto, že se tady klepou, aby nedostaly nějakej virus.
  • Mainstreamová média se vyblila do veřejného prostoru.

Paní doktorku však ctí, že se na konci pořadu nerozloučila nesmrtelným výrokem pana premiéra Babiše „n***t jako“.

Etický kodex České lékařské komory

Lékařský slib: Jako člen lékařského stavu slavnostně slibuji, že budu zachovávat nejvyšší možný respekt k lidskému životu. Slibuji, že nedopustím, aby mé povinnosti vůči pacientovi nějak ovlivnil jeho věk, nemoc nebo postižení, víra, etnický původ, pohlaví, národnost, politická příslušnost, rasa, sexuální orientace, sociální postavení nebo jakékoli jiné kritérium. Slibuji, že budu podporovat čest a ušlechtilé tradice lékařského povolání.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Tak pravila lékařka Peková

Nejhorší výroky doktorky Pekové, výroky zcela nepřijatelné, kterými se člověk sám vylučuje ze slušné společnosti, lékařka Peková učinila na úkor obětí covidu:

  • Pořád zemřelo jen třicet tisíc lidí. Zdravotníci z JIPek mají profesionální bias. Je to 30 000 lidí na 10 milionů – to je 0,3 procenta, to je málo!
  • Teď budeme zachraňovat ty malé děti, protože pár malých dětí zase je to rodinná tragédie, je to obrovská rodinná tragédie, ale v tom celém počtu je to prostě… Nemůžu ohrozit tak obrovskou majoritu dětí něčím, co vlastně stálo život pět dětí v této zemi, takže zase tady někdo vykřikuje, že budeme zachraňovat, aby pět dětí neumřelo v této zemi, prostě pět dětí určitě zemře, že je zajede auto nebo něco nějaké komplikace, narodí se s nějakým defektem a podobně.
  • Takže teďko máme zachraňovat těma vakcínama ty děti. To je úplně ke zblití. Co se týče dětí, já jsem angažovaný bojovník proti tomu, aby se to stalo, prostě to se nesmí stát.

Ano, souhlasím, výroky dr. Pekové jsou na blití, její okázalé pohrdání čtyřiatřiceti tisíci mrtvými lidmi je výrok hodný velitele koncentračního tábora a její sprosté znevažování smrti pěti dětí si doslova žádá o návštěvu matek těch zemřelých dětí v laboratoři dr. Pekové. Aby s ní podrobně projednaly její postoj k mrtvým dětem bičem. Ale věřím, že si je Peková své sprostoty vědoma – takže tam bude ochranka. Před etickou komisí České lékařské komory jí však ochranka nepomůže. Proto doufám, že ji ČLK při nejbližší možné příležitosti vyloučí pro zásadní znevážení lékařského stavu, pohrdání pacienty a jejich úmrtím – včetně dětských pacientů – a neomluvitelné vědomé, veřejné a opakované porušení lékařské etiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]