Museum Kampa pořádá večer věnovaný Miladě Horákové, diskutovat přijde i Němcová

JUDr. Milada Horáková – zavražděna komunisty, vlastizrádci a kolaboranty se sovětsko-ruským impériem (Dekomunizace.cz)

JUDr. Milada Horáková – zavražděna komunisty, vlastizrádci a kolaboranty se sovětsko-ruským impériem | FOTO: Dekomunizace.cz

Museum Kampa pořádá 18. srpna ve Werichově vile Večer věnovaný Miladě Horákové. Diskutovat přijdou politička Miroslava Němcová, historik Petr Blažek a režisér Martin Vadas. Debatu bude moderovat předseda správní rady Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil. Deník FORUM 24 je partnerem Musea Kampa.

“Sejdeme se, abychom si společně připomněli osud Milady Horákové, která se stala symbolem odporu proti totalitním režimům. Petr Blažek provede výstavou Nezapomeňte na mne a připomene pražská místa spojená s životem Milady Horákové, Režisér Martin Vadas promítne několik ukázek z dokumentární série Proces H České televize 2009. Na promítání pak navážeme debatou,” stojí v pozvánce na akci, která začíná v 18:30.

Program:

18. 30 komentovaná prohlídka výstavy Nezapomeňte na mne s Petrem Blažkem, sraz před Werichovou vilou
19.30 beseda s hosty večera
následuje projekce ukázek z dokumentární série Proces H

Akce je součástí doprovodného programu k výstavě Nezapomeňte na mně. JUDr. Milada Horáková a největší politický proces. Výstavu těsně před konáním debaty zničil neznámý pachatel, pracuje se na její obnově.

Vstup volný, facebooková událost ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články