Musíme neprodleně zrušit soudy. Začaly vadit Ovčáčkovi

repro video Fb J. Ovčáčka

Jiří Ovčáček | FOTO: repro video Fb J. Ovčáčka

Nedá se svítit, jak se říká. Musíme zrušit soudy. Za posledních třicet let nazlobily nemálo lidí, ale teď? Teď je definitivní konec. Soud naštval Jiřího Ovčáčka. Soud si totiž dovolil zrušit nezákonné nařízení vlády. Té vlády, kterou Ovčáček oslavuje téměř stejně mohutně jako vládce Hradu Miloše Zemana.

Nevolenému nižšímu úředníkovi nekonečně vadí, že soud respektuje zákony a podle nich rozhoduje. Soud totiž rozhodl o zrušení čtyř nařízení, která zavedla vláda. Přitom ale postupovala nelegálně. Nic z těchto opatření nesměla zavádět. Udělala ale opak. Rozhodnutí soudu je pravomocné.

„Vláda podle soudu porušila zákon. Jsou zde ale ještě vyšší normy. A tou nejvyšší z nejvyšších je ochrana života. V tomto vláda neselhala. A proto jí náleží poděkování,“ sdělil světu na Twitteru Jiří Ovčáček. Je to jedno z mnoha hysterických vyjádření, která po rozhodnutí soudu vydal. V překladu znamená, že pokud mluvčí prezidenta, tedy řadový úředník, usoudí, že vláda chrání životy lidí, pak při tom nemusí respektovat zákony.

Miloš Zeman by se od tohoto svého podřízeného měl okamžitě distancovat. Zákony totiž platí pro všechny. Pro vládu, soudy a dokonce i pro Jiřího Ovčáčka.

Jenže Zeman se od Ovčáčka nedistancuje. Jak už opakovaně dokázal, líbí se mu to, co jeho mluvčí vypouští do světa. A proto jsme na tom tak, jak jsme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner