Muž bydlel čtyři roky v nákupním centru a nikdo o něm nevěděl. Stihl si postavit ložnici i obývák

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Situaci jako z filmu zažil muž, který se rozhodl, že svou špatnou životní situaci vyřeší netradičním způsobem. V obchodním domě, kolem kterého často chodíval, objevil nevyužívanou místnost. Tu si postupně proměnil ve svůj domov, který čtyři roky využíval.

Michael Townsend z amerického Rhode Islandu doplatil podle britských médií na to, že dům, v němž bydlel, se jeho majitel rozhodl přestavět a zrušil zde bytové jednotky. Muž tak musel velmi narychlo zareagovat na to, že nemá střechu nad hlavou.

(FORUM 24)

Nevyužitého prostoru pod obchodním centrem si Michael poprvé všiml před 23 lety. Každý den tudy totiž vedla jeho běžecká trasa. Při bližším prozkoumání přišel na to, že se skutečně v rámci centra nachází i prostory, které evidentně nikdo nevyužívá.

Po pár letech už se zdálo jasné, že už tomu tak nezůstane nadlouho. “Během vánoční sezóny 2003 a 2004 se v rozhlasových reklamách na obchodní centrum ozýval nadšený ženský hlas, který hovořil o tom, jak by bylo skvělé, kdybyste mohli bydlet v obchodním centru,” vysvětluje Michael. 

“Ústředním motivem reklam bylo, že nákupní středisko poskytuje nejen bohaté nákupní zážitky, ale také obsahuje všechny věci, které by člověk potřeboval k přežití a zdravému životu,” dodává muž, který se rozhodl, že zkusí reklamu přetvořit v realitu.

Postupem času se z nevyužitého prostoru začal stávat Michaelův byt, vybavený pohovkou, herní konzolí a vším dalším, co mladý muž a jeho přátelé, kteří se postupně stávali častými návštěvníky “bytu”, potřebovali.

S postupem času se začaly zvětšovat i plány na přestavbu. Michael chtěl položit dřevěnou podlahu, vybudovat druhou ložnici a kuchyň. To se mu už nepodařilo. Po čtyřech letech totiž tajnou místnost našla ochranka obchodního centra. Townsend byl následně obviněn z vniknutí na cizí pozemek. Soudce mu posléze udělil podmínku, ale doživotně mu zakázal vstup do nákupního centra.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články