Muž dostal pokutu za to, že pil pivo před hospodou. Nedaleko byla školka. Zavřená

Eric Drooker

V klidu a spořádaně ve večerních hodinách kouřil před hospodou, jak mu ukládá nový zákon. Přesto dostal 500 Kč pokutu od procházejí hlídky městských strážníků. Za co? Co spáchal, že ho to stálo 500 Kč? Na okenním parapetu hospody měl postavený půllitr piva. Příběh se odehrál v minulých týdnech na Praze 2.

„Dáváme si na to pozor. Víme, že kvůli zákazu kouření chodí kotroly. Proto kouříme před hospodou. Tohle bylo ale nečekané. Hlídka mi pokutu zdůvodnila tím, že kousek od hopspody je školka a okolé té se nesmí pít alkohol,“ řekl muž deníku FORUM 24. Strážníci se odvolali na vyhlášku, která platí na Praze 2. V ní je stanoveno, že v okruhu 100 metrů okolo škol a školských zařízení je zakázáno požívat alkoholické nápoje. Nicméně, muž dostal pokutu v době prázdnin a navíc ve večerních hodinách. Moc dětí a mládeže svým půllitrem piva tak nejspíše neohrozil.

Správný postup podle platné legislativy by tedy byl: Pivo musí zůstat v prostoru restaurace, cigaretu musí vykouřit před hospodou, ale nesmí se při tom nahlas bavit s kamarády, protože by rušil noční klid.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]