Muž, který podal Baldwinovi smrtící zbraň, dostal dřív za podobný incident vyhazov

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Už bezmála týden otřásá světem filmu tragický incident z natáčení westernu s názvem Rust v Novém Mexiku, při němž zbraň-rekvizita náhle vystřelila a vypálený projektil zabil kameramanku a zranil režiséra filmu. Pistoli v tu chvíli držel v ruce známý herec Alec Baldwin, podal mu ji asistent režie Dave Halls. Podle nejnovějších informací byl přitom právě Halls účastníkem podobného incidentu se zbraní už v minulosti a z natáčení ho tehdy kvůli tomu okamžitě vyhodili. Tragický incident nadále vyšetřuje policie, obvinění zatím nepadlo.

Podle americké CNN dostal Halls padáka před dvěma lety poté, co během prací na jiném filmu došlo rovněž k incidentu s používanou zbraní a jeden z členů filmového štábu při něm utrpěl lehké zranění. Došlo k tomu v roce 2019 při natáčení snímku Freedom’s Path. Podle produkční společnosti Rocket Soul Studios zbraň „neočekávaně spustila“ a zranila jednoho ze zvukařů, kterému zdravotník na místě po prohlídce doporučil vyhledat lékaře. Uschopněn byl až o několik dní později. Práce na filmu se vzápětí zastavily a Halls dostal padáka.

Miloš Zeman se svým poradcem Martinem Nejedlým (ČTK)

„Halls opustil natáčecí plac okamžitě poté, co zbraň používaná jako rekvizita vystřelila. Produkce nepokračovala v natáčení snímku do chvíle, dokud nebyl Dave z místa úplně pryč. Zároveň byla o incidentu vypracována zpráva,“ cituje CNN prohlášení Rocket Soul Studios. Na konci dne pak Halls dostal okamžitou výpověď. „Davea události velmi mrzely a rozuměl důvodům, proč musel skončit. Následně byl najat nový asistent režiséra i zbrojíř a natáčení filmu bylo úspěšně završeno,“ dodala produkční společnost.

Podle CNN smrtící výstřel vyšel při natáčení westernu Rust minulý čtvrtek ve chvíli, kdy Alec Baldwin trénoval tasení zbraně. Hlavní kameramanka Halyna Hutchinsová utrpěným zraněním podlehla po převozu do nemocnice, režiséra snímku Joela Souzu střela zasáhla do ramene a zranila. Baldwin později uvedl, že s vyšetřovateli plně spolupracuje. Policie stále shromažďuje důkazy, žádné obvinění dosud nepadlo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články