Muž vozil svého nemocného psa ve vozíku do hor. Chtěl mu dopřát poslední dobrodružství

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Čtyřnohý přítel je pro mnoho lidí stejně důležitý jako člen rodiny. Pokud se pak psímu kamarádovi něco přihodí, může to způsobit stejnou bolest, jako když onemocní dítě. O jednom velkém přátelství mezi člověkem a psem píše server Fox News.

Carlos Fresco si svého Montyho pořídil už jako štěně. Celých deset let patřily k jejich nejoblíbenějším koníčkům dlouhé procházky v horách Velké Británie. Před rokem a půl ovšem veterinář oznámil londýnskému hoteliérovi smutnou zprávu. Jeho milovaný labrador trpí leukémií.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Carlos hned věděl, že musí poslední chvíle svému psovi zpříjemnit, jak jen to půjde. „Zpočátku Monty na chemoterapii reagoval dobře, ale před několika týdny se bohužel leukémie vrátila a začal rychle chřadnout,“ vzpomíná sedmapadesátiletý muž.

To znamenalo, že skončily i procházky, které Monty měl tak rád. „Pak se můj kamarád, který žije v Breconu, potřeboval kvůli zdravotní komplikaci dostat z Londýna domů. Tak jsem se nabídl, že ho odvezu, a vzal jsem psa s sebou,“ říká Carlos. „Nakonec jsme tam zůstali týden a Montymu se líbilo, že má velkou krásnou zahradu, kde se může natáhnout,“ dodává.

Právě na zahradě muž našel staré kolečko. Pustil se do jeho renovace, protože měl jasný plán, co s ním bude dělat. „Druhý den jsem do něj Montyho naložil, pod něj dal nějaké deky a vyvezl ho na zdejší vrch,“ vysvětluje Carlos s tím, že bylo úžasné, když po cestě potkávali turisty a ti mu s kolečkem vždy na chvíli pomohli.  

„Byl jsem ohromen laskavostí, kterou nám projevili. Úplně cizí lidé si udělali čas, aby ho pozdravili a pomohli mu dostat se na vrchol,“ přiznává muž. Montyho zdravotní stav se však i přes všechny výlety stále zhoršoval. 

Po několika dnech od posledního výstupu se Monty přesunul do postele svého pána a tam zemřel. „Vypadal ale tak klidně. Jsem rád, že jsme spolu mohli zažít poslední dobrodružství,“ říká smutný Carlos.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články