Muž označil úředníky za lemply. Musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun

Ilustrační foto (archiv)

Ilustrační foto | FOTO: archiv

Po případu Tomáše Zeleného, který nazval Roberta Šlachtu traktoristou se zmenšenýma ušima, se objevila další údajná urážka, za níž následuje pokuta. Muži, na kterého byla uvalena exekuce za nezaplacenou pokutu totiž došla trpělivost s Celním úřadem a jeho pracovníky v dopise označil za svoloč a lemply. Za tyto výroky však bude muset zaplatit třicet tisíc.

Muže podle informací Lidových novin naštvalo, že Celní úřad přehlédl uhrazení dluhu 300 korun a přes vyrovnání závazku přistoupil k exekuci. Údajný dlužník reagoval v dopise, v němž celníkům vyčetl jejich špatnou pracovní morálku a k tomu přidal i několik vulgárních výrazů.

Ty dopis urazil a jeho autorovi vyměřili pokutu 30 tisíc korun. Nezabrala ani pozdější omluva pisatele a jeho prosba o snížení vysoké částky. Přestože je výše pokuty ve srovnání s původním třísetkorunovým dluhem přemrštěná, muž, který nazval celníky svoločí, zřejmě bude muset zaplatit.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]