Muž požádal sousedy, aby ztišili hudbu. Zbili ho tak, že skončil v komatu

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Sousedské vztahy jsou častým důvodem sporů, které mohou klidně skončit až u soudu. Někomu vadí, že sousedův strom zasahuje do jeho zahrady, jiní si zase nemohou zvyknout na štěkot psa od vedle. Někdy se ovšem může problém vyhrotit až nevídaně. O jednom takovém případě informuje New York Post.

Pro Franka Penkavu to měl být den jako každý jiný. S jednou drobnou výjimkou. U sousedů hrála velmi nahlas hudba a on si přál, aby si trochu ztišili. Šel si proto s nimi promluvit. Určitě však nečekal, co se bude dít dál.

Místo normální domluvy se totiž strhla hádka, která vyústila ve Frankovo brutální napadení. Zbitý muž si z posledních sil stačil zavolat záchranku. Do telefonu lapal po dechu a řekl pouze: „Potřebuji pomoc. Hodně krvácím.“

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Záchranáři, kteří rychle dorazili na místo, Franka převezli do místní nemocnice. Lékaři ho kvůli kritickému stavu, v jakém byl, museli uvést do umělého komatu, v němž se musí stabilizovat, aby byl schopen podstoupit několik operací. Zranění byla tak vážná, že rodina Franka poznala pouze podle tetování, která má.

„Můj syn má malého chlapce. Budou mu čtyři roky, je krásný a možná nikdy nepozná svého tátu,” řekla televizi NBC Frankova matka. “Je to hrozné. Žádná matka nikdy nechce vidět své dítě takhle zmlácené,” dodala. 

Lékaři sledují jeho mozkovou činnost, aby zjistili možné trvalé poškození. „Pokračuje v každodenním boji, ale je mu velmi, velmi špatně,” sdělila sestra floridské nemocnice. Mezitím stále pokračuje policejní vyšetřování, které má objasnit, co se vlastně událo.

Sestra napadeného muže se nyní snaží sehnat peníze na zaplacení účtu za léčbu. „Čeká ho dlouhá cesta a mnoho operací. Už 9 dní je v lékařsky navozeném kómatu… v tuto chvíli není dostatečně stabilní, aby mohl být operován. To znamená, že bude v nemocnici ještě dlouho,” napsala na web, kde se sbírka na jejího sourozence rozběhla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]