Útočník ozbrojený lukem a šípy zabil v Norsku pět lidí. Policie ho zadržela

Norská policie, ilustrační foto (AdobeStock)

Norská policie, ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Útočník ozbrojený lukem a šípy zabil ve středu v norském městě Kongsberg pět lidí, další dva skončili zraněni, informovala agentura Reuters. Podezřelý je třicetiletý dánský občan, jeho motiv činu zatím stále není jasný. Policisté ho zadrželi a převezli do vazební věznice.

„Muže jsme zadrželi. Z informací, které v současné době máme, usuzujeme, že pachatel útočil sám,“ uvedl šéf místní policie Öyvind Aas s tím, že v současné době neprobíhá žádná pátrací akce po dalších útočnících.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Podle norských médií dostala policie před 18:15 několik hlášení o člověku kráčejícím městem, ozbrojeným lukem a šípy a střílejícím po lidech. „Můžeme potvrdit, že několik lidí bylo zraněno a několik také zabito,“ oznámil Aas.

Motiv útoku je stále neznámý. Policisté muže převezli k výslechu, avšak jakékoli bližší informace týkající se útočníka neprozradili. „Máme mnoho svědků, které je třeba vyslechnout, a nyní nemáme další informace,“ prozradil šéf policie novinářům na tiskové konferenci. Kvůli spekulacím na sociálních sítích později vyšetřovatelé zveřejnili, že jde o dánského občana, který žije ve městě Kongsberg.

Podle policistů se útok odehrál na „velkém území“ města na jihovýchodě Norska, ve kterém žije zhruba 28 tisíc obyvatel. O útoku byla informována norská ministryně spravedlnosti a veřejné bezpečnosti Monica Maelandová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]