Muž s protézou se rozčílil poté, co po něm na parkovišti chtěli vědět, jestli je skutečně invalidní

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Je obvyklé, že někteří nevychovaní řidiči parkují před supermarkety či fastfoody na místech vyhrazených pro invalidy. Na to si zřejmě vzpomněla postarší dáma, která „vystartovala“ na muže, který měl na autě značku pro tělesně postižené. O incidentu informuje deník The Daily Mirror.

O svůj nepříjemný zážitek se podělil uživatel TikToku @Pnuks. Toho totiž rozčílilo, že za ním na parkovišti před restaurací McDonald’s přišla žena, která chtěla vědět, proč má na okně svého vozu známou modrou kartičku pro invalidy.

@pnuks

you are not the “Disability Police” #pnuks #amputee #disabled @mcdonalds @mcdonaldsau #lakemba

♬ Cinematic film – STARWARS

To muže, který má protézu pravé nohy, velmi rozladilo. Proto se rozhodl, že se na sociální síti podělí nejen o svůj pocit z toho, že musí někomu vysvětlovat, zda je skutečně invalidní. Navíc natočil i to, jak šel starší ženě ukázat svůj handicap.

„Je zřejmé, že moje postižení není vidět, když jsem v autě. Ale vysvětlete mi, proč si ta postarší dáma myslela, že je skvělý nápad mi zaklepat na okénko a vyzvídat, jestli je ta karta moje,“ ptá se naštvaný muž. „Není to vaše věc, nejste policie zdravotně postižených,“ dodává.

@pnuks

Reply to @lisacameron56 can we get the camera footage @mcdonaldsau? #amputee #pnuks #lakemba #boomer #australia

♬ Up – Cardi B

Po pár minutách ve voze jde muž ženu najít, aby viděl, jak se bude tvářit, až uvidí jeho umělou nohu. „Je to proto, že nevypadám jako zdravotně postižený? Je to proto, že nevypadám starý, že se na mě obracíte?“ ptá se seniorky tiktoker @Pnuks. „Existuje důvod, proč tu kartu máme, takže už to nikdy nezpochybňujte,“ dodává důrazně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články