Muž sdílí trik, který se naučil od agenta FBI. Získáte si díky němu každého

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Někteří lidé mají pocit, že nedokáží udělat dobrý první dojem či si získat ostatní na svou stranu. Přitom jde použít jednoduchou metodu, kterou s oblibou používají i zaměstnanci slavné FBI. O triku vyjednavačů z amerického Federálního úřadu pro vyšetřování píše The Daily Mirror.

Uživatel TikToku David Rooney se na svém kanále pochlubil technikou, kterou získal od bývalého vyjednavače FBI Chrise Vosse. S její pomocí je prý velmi jednoduché si na svou stranu získat každého, na koho ukážete.

Podle Davida jde o používanou techniku, zvanou “zrcadlení”. K jejímu úspěšnému využití stačí jen jedna, zato důležitá věc. Musíte dobře naslouchat, co lidé kolem vás říkají.

@david_rooney

Negotiation technique from an FBI negotiator #smallbusiness #negotiation #chrisvoss #motivation #businesstiktok

♬ Send Me on My Way – Rusted Root

„Zrcadlení zahrnuje opakování klíčových slov v konverzaci, aby měl ten druhý pocit, že mu někdo rozumí,” vysvětluje Rooney „Pokud například někdo řekne: „ Mám se fakt špatně, jsem teď pod velkým finančním tlakem a ve stresu.“, dalo by se jim říct: „ Finanční tlak a stres?” dodává.

Jak David říká, opakováním frází a slov, která řekli, ukazujete, že se do nich dokážete vcítít. “Snižuje to také napětí a dává druhému pocit, že je slyšet,“ říká tiktoker. Díky tomu je pak velmi snadné navázat lepší komunikaci a získat si toho druhého na svou stranu. Má totiž pocit, že vám může věřit, protože mu nejste lhostejný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články