Muž se sám udal, že nemá rád Babiše. Čeká na pokutu. Přečtěte si, co napsal úřadu

Andrej Babiš (ČT)

Andrej Babiš | FOTO: ČT

Pokuta pro výrobce triček s protibabišovskou tematikou má velký ohlas. Reagoval také František Volejník, který poslal Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udání sám na sebe, protože nemá rád Andreje Babiše, a čeká na vyměřenou pokutu, kterou nezaplatí. Přinášíme dopis, který úřadu odeslal:

Vážený úřade!
Poté co jsem si přečetl článek o tom, že jste podnikateli, který prodával trička a nálepky s protibabišovskou tematikou vyměřili pokutu 25 000 Kč, jsem se rozhodl, že se jakožto uvědomělý a zákonů dbalý občan, musím udat. Již od podzimu loňského roku mám na svém osobním vozidle Nissan X-Trail, RZ 3SJ XXXX, vylepenou samolepku od firmy Threeka.cz, zobrazující piktogram panáčka močícího na hlavu Andreje Babiše (v příloze tohoto mailu).

Jeden z nabízených bannerů.  (bojkot.shop)

Domnívám se, že jsem se před letošními parlamentními volbami dopustil kampaně proti panu Babišovi a měla by mi být za vyjádření mého názoru vyměřena pokuta, stejně jako byla vyměřena majiteli výše zmíněné firmy za to, že svobodně podnikal a nabídl lidem to, co žádali.
O výši vyměřené pokuty mě prosím informujte doporučeným dopisem na níže uvedené adrese.

Předem Vás informuji o tom, že Vámi vyměřenou pokutu nezaplatím a budu se bránit všemi dostupnými prostředky, jenom proto, aby veřejnost v ČR byla informována o tom, jak Váš úřad funguje. Také se cítím povinován Vám sdělit, že text tohoto sebeudání, i texty Vašich odpovědí a rozhodnutí hodlám zveřejnit v médiích i na sociálních sítích.

František Volejník

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]