Muž si chtěl manželství pojistit zrušením kletby, teď vědmu žaluje za podvod

Ilustrační foto. (Pixabay/Comfreak)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Comfreak

Že se Američané soudí kvůli tomu, že se opařili koupenou kávou nebo se snažili usušit kočku v mikrovlnce, je obecně známý fakt. Ale stále to není vrchol pomyslné bizarní justiční pyramidy. Důkazem je čerstvý spor, který aktuálně řeší úřady v Kalifornii. Na jedné straně je muž, který si najal vědmu, aby si tak zajistil spokojené manželství, které měla proklít jeho předchozí partnerka. Na straně žalované je právě ona vědma, která podle dotyčného jenom shrábla peníze a nic neudělala. Podvedený muž tak nyní požaduje odškodné ve výši 25 tisíc dolarů (bezmála 550 tisíc korun).

Mauro Restrepo Sophii Adamsovou zažaloval poté, co mu čarodějnice a vědma namluvila, že dokáže z jeho manželství sejmout kletbu, kterou na svazek vložila kouzelnice najatá jeho bývalou přítelkyní. Adamsová podle něj tvrdila, že za poplatek 5100 dolarů (asi 111 tisíc korun) kouzlo dokáže zrušit a jeho manželství zachránit, informuje o neuvěřitelném případu britská BBC. Restrepo podal na věštkyni žalobu k soudu ve městě Torrance poblíž Los Angeles.

Eric Drooker

Podle ní muži Adamsová nakukala, že pokud nebude kletba zrušena, bude jeho rodina „nešťastná a v nebezpečí“. Restrepo nyní požaduje vyplacení odškodného a bolestného ve výši 25 tisíc dolarů. V žalobě viní vědmu mimo jiné z nedbalosti, spiknutí a z vědomého i neúmyslného vyvolání emocionální tísně.

Muž popsal, že Adamsovou kontaktoval poté, co na internetu pátral po vědmách. Na jejích webových stránkách se přitom píše, že se specializuje právě na oblast vztahů a lásky a že má titul Ph.D. (doktor filozofie) v oblasti životního koučinku, což podle žaloby Restrepa „utvrdilo v tom, že mluví s profesionálkou, která mu dokáže pomoct“. Při následném setkání Adamsová vyložila muži tarotové karty a oznámila mu, že na něj byla vložena kletba smůly čarodějnicí najatou jeho bývalou přítelkyní. A že pokud nebude zaříkání zrušeno, tak zničí nejen přímo jeho, ale také jeho děti a manželství, uvádějí soudní dokumenty.

Restrepo dále tvrdí, že i když složil zálohu tisíc dolarů (necelých 22 tisíc korun), Adamsová jeho manželství nijak nepomohla a on tak nadále trpí nespavostí, úzkostmi a psychickou trýzní. Podaná žaloba přitom není mířená pouze na samotnou vědmu, ale také na jejího manžela, dceru a dokonce i domácího, který jí pronajímá prostory.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články