Muž tvrdí, že neuspěl v testu na drogy kvůli makovému pečivu ze supermarketu

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Nová pracovní příležitost je v současné době hodně diskutovaným tématem. Mnoho lidí totiž kvůli koronavirové pandemii přišlo o zaměstnání a nyní se snaží najít nové místo. Co se ovšem také může stát u pohovoru informuje The Daily Mirror.

Pracovní pohovor se pro nicnetušícího muže stal noční můrou. Místo toho, aby se ucházel o nové místo, neprošel v testu na opiáty v těle. Jak ovšem tvrdí jeho sestra, nemělo to nic společného s tím, že by bratr užíval drogy. Za všechno může chléb ze supermarketu Tesco.

„Nebere léky proti bolesti, protože se drog a léků proti bolesti bojí,” vysvětluje sestra muže, který si přál zůstat v anonymitě. “Včera přišel ke mně a já měla jeho oblíbený chleba, vzal si čtyři krajíce s sebou domů, včera snědl dva a dnes si udělal sendvič, který si měl vzít s sebou, protože měl být na tom pohovoru celý den,” dodává. 

Jak ovšem uvádí, to se stalo kamenem úrazu. „Maková semínka způsobila, že neprošel testem na drogy. Protože neuspěl, práci nedostal, ať se snažil přesvědčovat sebevíc,” říká zklamaná žena a radí, aby nikdo dva až tři dny před testem na drogy nejedl pečivo s mákem.

Některé lékařské časopisy skutečně potvrzují, že mák na pečivu může test na drogy ovlivnit. Americký zdravotnický web Healthline uvádí, že ačkoli maková semena před zpracováním procházejí důkladným čištěním, stále mohou obsahovat stopová množství zbytků opiátů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články