Muž v německém vlaku napadl tři cestující. Úřady prověřují možnou islamistickou motivaci útočníka

Ilustrační foto (Pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay.com

Tři lidi v pátek ráno ve vlaku na západě Německa pobodal jedenatřicetiletý muž narozený v Iráku, než ho přemohli policista a další cestující. Trojice pobodaných je v péči lékařů, žádný ale podle zpravodajského webu wa.de není v ohrožení života. Podle agentury DPA nyní úřady prověřují možnou islamistickou motivaci útočníka.

Útok se odehrál v regionálním vlaku poblíž Cách v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku, kde se v neděli uskuteční zemské volby. Kolem 07:40, poté co vlak opustil stanici ve městě Herzogenrath u hranic s Nizozemskem, muž vytáhl nůž a zaútočil na další pasažéry.

Policisté pohřbívají oběti ruské agrese na Ukrajině (ČTK/ABACA/Yaghobzadeh Alfred/ABACA)

Naštěstí ho brzy přemohl a zatkl šedesátiletý policista, který jel vlakem na svou služebnu, uvedla policie v Kolíně nad Rýnem. Pomohla mu dvojice spolucestujících. Celkem bylo ve vlaku asi 270 osob.

Pětici zraněných ošetřili zdravotníci, kterých na místo i s policisty vyrazilo na 200. Několik osob utrpělo podle rozhlasové a televizní stanice WDR řezné rány v obličeji a na ruce, jeden i ránu bodnou.

Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul útok odsoudil jako „krutý čin“. Zároveň ocenil obrovskou odvahu trojice, která útočníka zastavila. Reul také uvedl, že v roce 2017 úřady pojaly podezření, že muž narozený v Iráku by mohl být islamistou. Žil tehdy v uprchlickém zařízení, výrazně se změnil a mimo jiné si nechal narůst plnovous.

Ve hře je vedle islamistického motivu i možnost, že muž, který také utrpěl poranění, útočil v amoku. Z toho zatím vychází i zemský ministr vnitra Reul.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]