Muž v tramvaji nadával Stropnickému, dostal pokutu 5000

Matěj Stropnický (ČTK)

Matěj Stropnický | FOTO: ČTK

Server Echo24 informuje o tom, že s pražským policistům podařilo vypátrat muže, který před nedávnem vyhrožoval zbitím předsedovi Strany zelených Matěji Stropnickému během jízdy tramvají. Člověk s facebookovou přezdívkou Jarda Adam je příznivcem extremistické Národní demokracie Adama B. Bartoše a bude muset zaplatit 5000 korun.

Sám Adam o pokutě informuje na svém profilu na sociální síti – stejně tak učinil i v době, kdy Stropnický psal o incidentu. „Přátelé, toto vkládám jen proto, že jsem hlavním aktérem, a jsem na to hrdej!“ uvedl.

Screenshot 2016-07-10 09.11.42

„Přátelé a kamarádi… Děkuji vám všem za vaši podporu a solidaritu a slibuji, že ze svých názorů neustoupím a budu dál bojovat dle svého přesvědčení! Nehodlám zaplatit ani korunu a dál budu bojovat jako správný Čech a vlastenec!“ dodává dále Adam.

Matěj Stropnický březnový incident popisoval následovně: „Už se mi to stalo v krátké době podruhé. Nastoupil jsem do tramvaje, sedl si a najednou za mnou na zadní plošině někdo začne na celý vagon volat: ‚To je ten hajzl, kterej k nám zve muslimy, aby znásilňovali naše český ženy, já to tady všem řeknu, je to Matěj Stropnický, podívejte se na něj‘,“ napsal. „Tak co ty zm*de, rozdáš si to se mnou, pojď, vystup, ať tě můžu zmalovat,“ měl říci Adam.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]