Muž vynadal své sousedce za to, že si kupuje hotové jídlo

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Předem připravená strava či dokonce ta vytvořená s sebou je pro mnohé dobře zvolenou variantou místo vaření. Někdo nestíhá, jinému se třeba jen nechce, a proto zvolí pohodlnější cestu a jídlo si objedná, popřípadě koupí a zkonzumuje v klidu domova. Jak píše The Mirror, mohou kvůli tomu vzniknout i vyhrocené sousedské spory.

Přestěhování mělo být pro mladou maminku začátkem nového života. Rozhodně však nečekala, že se hned ze startu bude muset vypořádat s novým sousedem. Ten sice podle jejích slov působil na první pohled velmi mile a přátelsky, ale časem se všechno změnilo.

Vzhledem k tomu, že dům ještě nebyl plně vybavený, naskytly se i nějaké problémy. „Nedávno jsme se přestěhovali a ještě nemáme funkční troubu ani některé další spotřebiče v kuchyni. Jsme tak odkázáni na jídlo, které si koupíme venku,“ popsala žena na sociální síti. Nikdo by nečekal, že se taková drobnost může stát důvodem k hádce.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Když ovšem jednou žena svůj častý zvyk zopakovala, bylo zle. „Dnes jsem přišla domů, v ruce kávu a sendvič. Soused si mě zavolal a řekl, že si všiml, že od té doby, co jsme se přestěhovali, si hodně bereme jídlo s sebou. Chtěl, abychom to přestali dělat,“ říká překvapená žena.

Důvod byl velmi zvláštní. „Jeho osmiletá dcera nás prý občas vidí a chce po něm to samé,“ vysvětlila. „Snažila jsem se mu vysvětlit, že se naše kuchyně ještě dodělává,“ dodává. Zároveň zdůraznila, že žádné z jídel nebylo přivezeno roznáškovou službou, takže ani nemohlo dojít k tomu, že by poslíček omylem zaklepal na sousedovy dveře.

Na sociální síti hledala žena radu, protože si nebyla jistá, zda jí může její soused takto zasahovat do života. „Neměla jsem mu to vysvětlovat, ale nejsem zrovna asertivní a upřímně řečeno, cítila jsem se trochu trapně. Bylo to prostě celé velmi zvláštní,“ sdělila mladá matka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články