Muž zadržel pravděpodobného útočníka z Berlína na útěku

Ilustrační foto z teroristického činu v Berlíně (ČTK)

Ilustrační foto z teroristického činu v Berlíně | FOTO: ČTK

Hrdinové stále existují. Jeden z nich pomohl německým policistům chytit pravděpodobného útočníka, který na berlínském vánočním trhu v pondělí zavraždil 12 lidí. Teroristu totiž na útěku celé dva kilometry pronásledoval náhodní svědek, což dnes oznámil berlínský policejní mluvčí Winfrid Wenzel.

Útok v Berlíně (Twitter)

Svědek, jehož identitu policie nezveřejnila, celý čin na náměstí Breitscheidplatz viděl. Když pachatel začal utíkat, vydal se za ním a  pronásledoval ho v bezpečné vzdálenosti a zároveň mobilním telefonem kontaktoval policisty, které průběžně informoval o tom, kam má pachatel namířeno. „Od zástupce veřejnosti to byla skutečná odvaha,“ myslí si mluvčí.

„Chtěl se schovat někde ve tmě,“ řekl Wenzel s tím, že policisté měli díky svědkovi podrobné informace o každém jeho pohybu. Nakonec ho dopadla hlídka u Vítězného sloupu u zoologické zahrady na cestě k Braniborské bráně. Spolujezdec, což je pravděpodobně unesený polský řidič, je mrtvý.

Muž podezřelý z pondělního útoku na vánoční trh v Berlíně veškerá obvinění popírá, uvedla agentura DPA s odvoláním na bezpečnostní zdroje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]