Muž žil se dvěma manželkami. Jedna z nich na to přišla na sociální síti

Ilustrační foto (pixabay.com/Jeremy Wong)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com/Jeremy Wong

Dvojí život, který vedou muži s několika ženami, známe především z filmů. Rozhodně se však podivné rodinné situace stávají, což dokazuje i příběh, který nabídl deník The Sun. Nechybí v něm nic, co v milostném trojúhelníku bývá. Láska, nevěra a dokonce i potrestání „padoucha“. Velkou roli navíc sehrál i facebook.

Yve Gibneyová, žijící v Birminghamu, poznala svého manžela Maurice při své návštěvě Lagosu na konci devadesátých let. Láska, která se zrodila v nočním baru, byla posvěcena svatbou hned po třech měsících. 

Stejně netradičně, jak manželství začalo, také pokračovalo. Maurice totiž trávil dlouhé měsíce na Středním východě, kde se zabýval obchodem s ropou. „Abychom mohli žít odděleně, museli jsme mít obrovskou důvěru jeden k druhému. Nebylo to tradiční manželství, ale fungovalo,“ vysvětlila Yve. „Důvěřovala jsem mu a bezpodmínečně ho milovala. Cítila jsem, že on to má stejně,“ dodává.

Eric Drooker

Manželovy návštěvy v Británii se ovšem postupem času zkracovaly a nebylo jich tolik. Šedesátiletá žena to přičítala velké pracovní vytíženosti svého chotě. Vůbec ji nenapadlo, že by ji mohl její muž podvádět. Natož takovým způsobem, jak později zjistila.

Maurice se totiž v roce 2011 na dovolené v Ománu seznámil se Suzanne Prudhoeovou. Jejich románek se ovšem změnil ve vztah a v roce 2013 se v té době stále ženatý muž znovu vrhnul do chomoutu. Problém byl ale nejen v tom, že tím porušil zákony, ale také proto, že na obřad pozval i příslušníky své rodiny. 

Ti ovšem byli na facebooku přáteli s Yve, a ta se tak z fotografií dozvěděla, že se její manžel opět oženil. Přestože byli v té době již dva měsíce po rozchodu (ne však po rozvodu), stejně ji snímky ze svatby překvapily. „Dívala jsem se na některé z profilů jeho příbuzných na facebooku a viděla jsem fotku jeho sestry ve svatebním klobouku,“ vzpomíná podvedená žena.

Když se jí navíc na sociální síti zobrazila fotografie nové manželky jejího chotě i s ním, měla jasno. „Věděla jsem, že to je on, ale nemohla jsem tomu uvěřit,“ řekla Yve, která začala pátrat.

Zjistila, že místo v cizině pobýval Maurice se Suzanne pouhých sto mil od jejich domu. Po několika hodinách u počítače navíc vypátrala, že ve městě, kde měl její manžel pronajaté auto, bydlí jeden z jeho kolegů z práce. Toho poté konfrontovala a zjistila nejen to, že je bratrem nevěsty, ale také další podrobnosti. 

Nová rodina jejího manžela třeba vůbec neměla ponětí, že je stále ženatý. Tvrdil totiž, že jsou s Yve již několik let rozvedeni. Tato výmluva možná zafungovala na Suzanne a její blízké, ale soudce se napálit nenechal. V roce 2014 Mauricovi udělil šestiměsíční podmíněný trest za bigamii.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články