Muzeum totalitních režimů? Vyměňme ho za bývalý pomník Stalina, vyzývá Marvanová

Facebook

Právnička Hana Marvanová | FOTO: Facebook

Zastupitelé hlavního města dnes schválili výstavbu nového Muzea paměti XX. století s tím, že o jeho umístění plánují dále jednat. Zatímco se zástupci opozice přidávají k návrhu Hany Marvanové (Spojené síly pro Prahu) na místo bývalého pomníku Stalina, koaliční Praha Sobě v čele s místním starostou Janem Čižinským to vytrvale odmítá.

,,Je jasné, když se tento objekt neudržoval a neopravoval 70 let, že jeho oprava si vyžádá velké prostředky. Umístěním muzea bychom také dali nový název místu, které se dosud absurdně jmenuje Stalin, což je urážka jeho obětí. To je jako bychom ponechávali názvy ulic a náměstí po různých diktátorech,“ uvedla Marvanová.

Zároveň také zmiňuje současný stav, kdy se místo nachází v havarijním stavu, ale přesto stále slouží především jako místo noční zábavy: ,,Nyní přišlo rozhodnutí stavebního odboru Prahy 7, že se musí prostory okamžitě uzavřít a zabezpečit tak, aby se stavba nezřítila a nehrozilo nebezpečí lidem uvnitř či nahoře u kyvadla.”

Starosta Prahy 7 tak mluví dnes o opatření místního úřadu, ale zástupci opozice v čele s ODS požadují rozhodnutí ze strany občanů: ,,Historii si musíme připomínat, abychom ji nemuseli prožívat znovu. Navrhneme zastupitelstvu, aby o umístění ,na Stalinu‘ rozhodli občané Prahy v referendu,“ přednesl tak poslední vývoj zastupitel Tomáš Kaštovský (ODS).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner