Muži, trpícímu rakovinou, šéf řekl, ať se nechová jako dítě a chodí do práce i o víkendech

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Bývá zvykem, že jsou zdravotní problémy zaměstnanců jejich nadřízenými brány na zřetel. To však nemůže říct muž, jehož šéfa nebezpečná nemoc nezajímala a neumožnil mu mít volné víkendy. O zvláštním jednání informuje The Daily Mirror.

Steve Pointon zažil něco, o čem se mu zřejmě nezdálo ani ve zlém snu. Když mu byla v šestatřiceti diagnostikována rakovina ledvin, musel podstoupit náročnou léčbu. To mělo velký vliv na jeho organismus a logicky i na pracovní možnosti.

To však nezajímalo manažera ve firmě, kde byl zaměstnán. Místo toho, aby se pokusil s nemocným mužem domluvit na nějakých úlevách, kritizoval jeho výkonnost. Vyvrcholilo to v momentě, kdy Steve požádal, aby dočasně nemusel chodit do práce o víkendech.

Reakci, které se dočkal, ovšem rozhodně neočekával. Šéf mu řekl, ať se nechová jako dítě a zeptal se ho, z jakého důvodu by právě on měl mít každý víkend volno. Před léčbou pracoval Steve ve společnosti, která poskytovala ostrahu objektů průměrně 50 hodin týdně. Takový výkon po něm jeho nadřízený požadoval i nadále. 

Celou věcí se nakonec musel zabývat soudní tribunál. Ten dal zapravdu zaměstnanci a shledal, že stížnost Pointona na diskriminaci na základě zdravotního postižení byl oprávněná. Nyní už Steve čeká pouze na rozhodnutí o odškodném, které mu jeho bývalý zaměstnavatel bude muset uhradit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články