Mynář dále zabrušuje ve skandálním videu. Na Kuberu prý netlačil, důkazy odmítá vydat

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář  (reprofoto Česká televize)

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář | FOTO: reprofoto Česká televize

Tragické divadlo, jež hraje Pražský hrad v čele s Milošem Zemanem a jeho kancléřem Vratislavem Mynářem, který v této funkci podle tajných služeb nemá co dělat, vstoupilo do dalšího trapného dějství. Mynář zveřejnil skandální video, kde vysvětluje, že Jaroslava Kuberu před jeho smrtí nevydíral a netlačil na něj. Navíc v profesionálně vyrobeném videu, které simuluje televizní reportáž, napadá a uráží poslance, senátory a média. Je udivující, co si kancléř bez bezpečnostní prověrky s řadou skandálů ze svého byznysu dovoluje k zákonodárcům, které si do Parlamentu zvolili občané.

Mynář už před časem řekl, že prý má důkazy, že Hrad žádný nátlak na Kuberu nevytvářel. Zápisy z jednání. Jenže ty zápisy odmítá zveřejnit. Jak uvedl server Aktuálně.cz, zmíněné zápisy se pokusila získat politoložka Michaela Kňapová na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. A teď to přijde: Pražský hrad nejprve odpověděl, že žádné takové dokumenty neexistují. Mynář následně stanovisko svých podřízených opravil. Zápisy z jednání Zeman–Kubera podle něj existují, nicméně dokumenty prý nejsou ani jednou z jednajících stran potvrzeny a určeny ke zveřejnění.

To znamená, že zápisy, pokud opravdu existují, Hrad nikdy nezveřejní. Jaroslav Kubera už totiž nic nepotvrdí. Navíc, i kdyby tlak veřejnosti a médií donutil Mynáře zápisy z jednání Zeman–Kubera zveřejnit, kdo může potvrdit, že jde o autentické dokumenty? Teď už nikdo.

Petr Pavel (Roman Černý)

Celé je to jako sledovat kroutící se děti na základce, které něco provedly a bojí se to přiznat. Kroutí se jako hadi, vymlouvají se, lžou. Jenže tady jde o úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Druhého nejvyššího ústavního činitele České republiky. Mynář navíc ve svém propagačním videu přiznává, že vyděračský dopis Jaroslav Kubera skutečně obdržel na Hradě na schůzce s prezidentem Zemanem. Pražský hrad v této děsivé kauze nesehrál jen roli pošťáka. Zemanovi podřízení k dopisu připojili stanovisko Hradu, které bylo stejné jako stanovisko Číňanů. Navíc podle Deníku N si dopis objednal u Číňanů sám Mynář. A jsme zase tam.

Jde o nechutnou kauzu s velmi tragickým koncem. Bohužel dokonale vykresluje, kdo sedí na Pražském hradě.

Je naprosto odporné sledovat, jak je osazenstvo Pražského hradu zapleteno s Číňany. Mynářovo video to dokonale potvrzuje. Mynář ve videu nevystupuje jako kancléř prezidenta suverénní České republiky. Vystupuje tam jako Číňan oddaný totalitnímu bolševickému režimu.

V závěru videa Mynář vykládá, jak některým vyjmenovaným médiím nebude poskytovat informace ani se s nimi bavit. Na co si to hraje? Je státem placený úředník, má pracovat pro stát, pro občany České republiky, a ti získávají informace z těch sdělovacích prostředků, které si svobodně vyberou. Pokud Mynář nedokáže nebo nechce odpovídat médiím na jejich otázky, nemá na svém místě co pohledávat. Další z mnoha a mnoha důvodů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]