Mynář na koronavirus na zabijačce v Osvětimanech testován nebyl. Co se ještě dozvíme?

ČT

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář | FOTO: ČT

Zemanův kancléř bez bezpečnostní prověrky Vratislav Mynář se nám do toho nějak zaplétá. O víkendu tvrdil, že zabijačka jeho prasete v Osvětimanech proběhla podle všech předpisů. Hygieně ale nic nenahlásil. Hájil se i tím, že účastníci byli otestováni na koronavirus. Jen nedodal, že on sám testován nebyl.

Testování osob přítomných na zabijačce provedla lékařka z Kyjova Vojtěška Bělíková. Ta serveru iRozhlas.cz odpovídala na otázky, které se testování týkají. Sdělila, že jela do Osvětiman už den předem na šestou hodinu a celkem dvakrát testovala pět lidí.

Na otázku, zda tam Mynář byl taky, řekla: „Ne, byl tam jeho švagr. Za jakým účelem je testuji, jsem nevěděla, není to můj problém. Poskytuju zdravotní službu. V pátek jsem panu Mynářovi vypsala fakturu na čtyři tisíce. Jestli už mu byla doručená, tak to nevím.“

V pátek na místě akce podle svých slov nebyla. Rozhovor pokračuje takto:

A když nechal otestovat všechny ostatní, tak proč ne sebe?

FORUM 24

To já nevím. Vím jen to, že byl 14 dní v karanténě. Karanténu měl od 29. 2. do 13. 3.

Takže karanténa už dávno skončila a on se může volně pohybovat, není nikde zavřený. Jak bylo tedy zaručené, že není nakažený COVID-19?

Jen říkám, že jsem ho netestovala. Domnívám se, že je snad testovaný v Praze, když se pohybuje v okolí prezidenta.“

Tak jsme zvědaví, jaké další podrobnosti a vysvětlení se z myšlenkové dílny Hradu ještě dozvíme. Pokud to celé byl ale jen takový trik a nebohé prase bylo obětováno, aby se nemluvilo o zvláštních vazbách některých našich politiků na čínské komunisty, padl čuník na tomto bojišti zbytečně. Na výhružný dopis z čínské ambasády zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi taky nezapomeneme, stejně jako na to, že pan Mynář stále nemá bezpečnostní prověrku a podivný pan Nejedlý s nekompletním životopisem zabírá prostory na Hradě a není jasné, co tam vlastně dělá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner