Mynář přestavuje výhodně koupenou vilu bez stavebního povolení

Eric Drooker

Nové bydlení připravuje pro svou rodinu kancléř Miloše Zemana Vratislav Mynář. Strašnická vila, kterou prezidentův chráněnec získal za směšných pět a půl milionů korun, což je zhruba cena pozemku, na kterém stojí, v současnosti doznává velkých změn. Ty však Mynář provádí bez potřebného stavebního povolení. Jak v sobotu upozornila TV Nova, například vikýře, které nově vznikly na budově, jsou vybudovány načerno.

[ctete-foto]60230[/ctete-foto]

Mynář prý odpovědnost nenese

Mynář, který má kromě podezřelého nákupu vily problémy i například s bezpečnostní prověrkou, která mu nebyla udělena, je však klidný. „Vy se mě ptáte na věci, za které nese odpovědnost někdo jinej. Já tam mám autorský dozor, mám tam stavební dozor, s nima mám podepsanou smlouvu,“ vysvětlil po svém situaci Mynář. Podle jeho slov se snaží vilu přiblížit její prvorepublikové podobě. Jak ovšem komerční televize informovala, vikýře nelze nalézt na archivních snímcích z let 1938 a 1953. Mynář si tedy vymýšlí.

[ctete-foto]61256[/ctete-foto]

Sousedé jsou horší než úřady

Vedoucí kanceláře Pražského hradu je přesvědčen, že mu bude stačit dodatečné stavební povolení. „Mohu potvrdit, že bylo požádáno dodatečně o stavební povolení. A že by snad v tom neměl být problém v zákonných lhůtách,“ tvrdí Mynář. Svou jistotu získává i proto, že podle něj veškeré jednání s úřady zatím probíhá bez potíží. Lidé v sousedství však už tak přátelští podle kancléře nejsou. „Mě velmi překvapilo, že to vadí spíše tam někomu z okolí,“ myslí si o udání na výstavbu bez povolení Mynář.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner