Mynář nechal zbavit života údajně nemocné prase. Teď zabijačku zajímavě vysvětluje

ČT

Vratislav Mynář | FOTO: ČT

Bezprověrkový Zemanův kancléř Vratislav Mynář provedl v pátek ve své restauraci v Osvětimanech na Uherskohradišťsku zabijačku. Účastnilo se šest lidí a přišel i starosta.

Zprávu o akci, která se konala v době nouzového stavu, kdy není dovoleno zbytečné shromažďování, přinesl Blesk.cz. Ten taky cituje ustanovení ministerstva zdravotnictví platné od 24. března, kde se píše, že nemá docházet ke shromažďování lidí „…s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup minimálně dvou metrů, pokud je to možné“.

Jenže Mynář Blesku vysvětlil, že kvůli krizi je jeho restaurace zavřená a prase nebylo čím krmit. „Byli jsme rádi, když se podařilo otevřít tady ty hobby podniky a koupili jsme alespoň šrot. Omlouvám se, že to takhle vesnicky popisuju.“ Šrot prý ale praseti neudělal dobře a bylo nutno ho zabít. Jen se nikdo nenamáhal to ohlásit: „Pravdou je, že to můj švagr nenapsal oficiálně na hygienu, že bude zabijačka, protože nám chcípá prase, ale já jsem to konzultoval.“

Jinak prý proběhlo jen zabití a porcování, žádné vaření jitrniček a podobně, a bylo to rychle hotové, lidé dodržovali odstupy, měli roušky a nechali se předem rychlootestovat. (Ty rychlotesty tedy nejsou moc platné, pokud by někdo nemoc chytil nedlouho před testem, nic se neprokáže.) Je to ale schopný člověk, když dokáže tak bleskově zařídit otestování. S tím tedy byly v domovech seniorů dost problémy. Tady to ale asi bylo skutečně akutní. Že ale taky nesvedl zajistit nějaké pořádné krmení? Záhada.

Prostě je to nebohý člověk, ten náš Mynář. Prověrku nemá, rybník, jak na něj novináři vytáhli, si vybudoval načerno, objevilo se tvrzení, že výhružný dopis Jaroslavu Kuberovi si na čínské ambasádě objednal taky on, a teď ještě tohle. Jeho mise s Tvrdíkem a Nejedlým do Číny byla také nepochopena, ačkoliv se mu zřejmě podařilo zachránit český národ před zkázou.

On z toho ale kancléř nejspíš nějak vybruslí. Jako vždycky. A my, chudoba u PC, bychom to měli pochopit. Mít vlastní prase je základ. Přece nebude jíst nějaké blafy z podniků, co nad nimi prý nemá žádnou kontrolu Andrej Babiš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner