Mynář si stěžuje, že ČT špatně odvysílala ceremoniál, na který ji nepustil

reprofoto Česká televize

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář | FOTO: reprofoto Česká televize

Dočasné osazenstvo Pražského hradu si jistě užívá spoustu legrace při péči o hlavu státu. Mají mezi sebou velkého šprýmaře Vratislava Mynáře. Ten byl sice dosud známý především jako kancléř bez bezpečnostní prověrky a podivný kšeftař, ale aktuální aférka ukazuje, že má velký smysl pro humor. A nebo taky něco jiného.

O co jde? Miloš Zeman jmenoval Jana Blatného novým ministrem zdravotnictví. Bývalo zvykem, že z takového ceremoniálu pořídila Česká televize záznam, nebo uvedla živý přenos. Jenže v tomto případě, i přes opakované prosby, Hrad České televizi neumožnil vstup do prostor, kde se jmenování uskutečnilo. To není všechno.

Česká televize tedy musela využít živý přenos ČTK. Ten, protože nebyl technicky zabezpečen ČT, bohužel ve vysílání „spadl“. A to děsně rozzlobilo Vratislava Mynáře. Dokonce tak, že si dopisem zveřejněným na sociálních sítích stěžoval generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi. A to stále není všechno.

Na absurdní psaníčko z Hradu reagovala Česká televize jasným popsáním situace. Tedy že obtížně může přinést živý přenos z akce, kam neměla přístup. Je to tak zvláštní, že stojí za to popsat si tu situaci ještě jednou. Pražský hrad si stěžuje, že Česká televize nepřinesla přenos z události, kam jí Pražský hrad neumožnil vstup.

A co by na záznamu bylo? Poněkud unavený prezident podává neuctivě vsedě ruku nastupujícímu ministrovi. Prezident unaveným hlasem pomalu odříkává pár svých tradičních frází. Podívaná, kterou si spousta lidí ráda odpustí. Jediné, co zbývá, je tedy tak trochu střela do vlastní nohy, kterou vypálil Vratislav Mynář.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner