Mynář zaútočil na Fridrichovou, Wollnera i senátora Fischera. Měl by být psychiatricky vyšetřen, řekl

Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář (ČTK/Hájek Ondřej)

Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář | FOTO: ČTK/Hájek Ondřej

Hradní kancléř Vratislav Mynář byl hostem Jaroslava Plesla v pořadu serveru iDnes.cz Rozstřel. Mimo jiné došlo i na témata jako zdraví prezidenta Zemana, snaha senátora Pavla Fischera přezkoumat schopnost hlavy státu vykonávat funkci či Mynářovy kauzy. Kancléř nejprve spokojeně odpovídal na servilní otázky Babišova šéfredaktora, ale poté začal útočit na veřejnoprávní novináře i člena horní komory parlamentu.

Plesl začal rozhovor pochvalou oslavy narozenin Václava Klause na Pražském hradě, potom Mynářovi vyčinil za sochu, kterou si nemohl kvůli jejímu zakrytí porostem vyfotografovat. Pak se teprve začal ptát na důležité věci. Mezi prvními bylo to, jak prezident zvládá fakt, že musel usednout na invalidní vozík. K tomu Mynář podotkl, že pro Zemana je to pohodlnější, ale stále s fyzioterapeutem pracuje na zlepšení svého stavu.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

K dovolené hradní kancléř sdělil, že prezidentova „jachta“ bude připravena, Zeman se tak bude i letos rekreovat na Vysočině. Potom ovšem došlo na téma, které Mynáře evidentně naštvalo, tedy ústavní žalobu na hlavu státu, kterou inicioval senátor Pavel Fischer. Ten se domnívá, že Zeman nezvládá svou funkci, což měl mimo jiné prokázat při kauze Vrbětice, kdy jako prezident selhal.

Hradní kancléř nejprve vyjmenoval, co jeho šéf stihl od poloviny května, a dodal, že to by Fischer nezvládl ani za dva roky. „Je zhrzený, že neuspěl v prezidentské volbě. To, co předvedl, je prasárna a hyenismus. Normální lidé vidí, že on se za prezidenta volit nedá,“ řekl Mynář. Zároveň dodal, že Zeman psychiatrické vyšetření rozhodně nepotřebuje, ale Fischer by ho měl podstoupit.

Stejně nabroušený zůstal kancléř i v momentě, kdy se hovořilo o kauze jeho penzionu v Osvětimanech. Kvůli prazvláštní dotaci je dodnes trestně stíhán a hovořilo se i o vyšetřování Evropským úřadem pro boj proti podvodům (OLAF). Ve spojitosti s tím označil Mynář Transparency International za impotentní organizaci. „Kdybych jim dal sto tisíc sponzorský dar, tak mám od nich pokoj. A kdybych dal 200, tak mě ještě budou chválit,“ prohlásil Mynář.

Následně zaútočil na dva novináře v souvislosti s tím, že o jeho kauze informovali. „Já už nevím, jestli to bylo v tom nedělním pořadu tety Nory, nebo v tom pondělním toho pána s napoleonským komplexem,“ řekl kancléř s odkazem na 168 hodin Nory Fridrichové a Reportéry ČT Marka Wollnera.

Vratislav Mynář tak dokázal, že celá „hradní parta“ má problém se slušným vychováním. Po Miloši Zemanovi, který uráží kdekoho a Jiřím Ovčáčkovi, jehož Twitter slouží jako místo veřejné dehonestace lidí s odlišným názorem, než má prezident, se přidal i kancléř.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články