„Mynářův Ovčáček“ se naváží do Jakuba Železného. Sám pracoval pro rozvědčici Kleslovou

Vít Novák z Kanceláře prezidenta republiky (facebook Víta Nováka)

Vít Novák z Kanceláře prezidenta republiky | FOTO: facebook Víta Nováka

Vít Novák, který komunikuje za Kancelář prezidenta republiky, se přidal ke svému nadřízenému Vratislavu Mynářovi a začal urážet moderátora České televize Jakuba Železného, který pravdivě upozornil na to, že prezident Miloš Zeman s oblibou vyznamenává agenty Státní bezpečnosti. Novák moderátorovo sdělení odsoudil. Souviset to bude nejspíš s tím, že sám pracoval pro rozvědčici Radmilu Kleslovou, členku StB a pracovnici komunistického odboru pro získávání a výcvik špiónů do kapitalistického zahraničí.

Novák se na svém facebookovém profilu rozepsal o domnělé neprofesionalitě jednoho z nejlepších českých moderátorů. „Nositelé státních vyznamenání České republiky jsou lidé mnohdy o jednu či dvě generace starší než pan Železný, lidé, kteří této zemi něco odevzdali a mnoho toho dokázali,“ objevil například zaměstnanec KPR fakt, že někdejší agent StB musí být logicky starší než Jakub Železný, aby mohl před více než třiceti lety s komunistickou tajnou službou spolupracovat. Není ale jasné, kde se vzalo přesvědčení, že je zakázáno poukazovat na hříchy z minulosti z důvodu věku.

FORUM 24 (archiv)

Člověk, který pracuje pro kancléře bez prověrky, jenž prokazatelně zneužívá dotace a porušuje vládní nařízení, si navíc dovoluje posuzovat, kdo porušil či neporušil Kodex ČT. „Česká televize je v jádru kvalitní médium s šikovnými lidmi. Nechávají si ale zcela zbytečně kazit jméno několika trapnými postavami, z nichž jednou z nich je právě pan Železný. Myslím si, že nastal čas se proti tomu ozvat,“ napsal Novák.

Kromě toho, že si Pražský hrad osobuje právo kádrovat novináře, autorka tohoto textu by se ráda ozvala proti úplně jiné věci. Kancelář prezidenta republiky, která ale v posledních letech slouží pouze jako místo pro výdělek některých vybraných jedinců (jak jste si asi taktéž povšimli), by měla doložit, co za peníze daňových poplatníků vlastně dělá a z jakého důvodu jsou zde zaměstnáni lidé, jako je Novák.

Jakub Železný (Pavel Hofman)

Jak upozornil deník Blesk, Novák byl v létě 2019 přijat, aby pomáhal Vratislavu Mynářovi a aby se Jiří Ovčáček soustředil jen na komunikaci stanovisek prezidenta Zemana. Vzhledem k tomu, že tento prezident je neustále schován v Lánech, a není tedy třeba trávit mnoho času „komunikací jeho stanovisek“ (proto má také Ovčáček tolik času na sociální sítě), bylo by vhodné požadovat například audit toho, za co jsou prostředky KPR vynakládány.

A kdo to pan Novák vlastně je? Mynářův pomocník pracoval pro rozvědčici Kleslovou, která si jej podle Blesku přivedla na radnici Prahy 10, kde tehdy působila v barvách hnutí ANO (které taktéž založil agent StB, pane Nováku, nezapomeňte). Asi proto má tento státní zaměstnanec potřebu urážet novináře. O charakteru každého mj. vypovídá i to, jakou práci si vybere. Když se někdo nechá zaměstnat nejprve Kleslovou a pak Mynářem, asi to jako informace úplně stačí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]