Na ambasádu USA v Bagdádu zamířil další raketový útok

Americká ambasáda v Bagdádu (youtube)

Americká ambasáda v Bagdádu | FOTO: youtube

Několik raket dopadlo v neděli nedaleko areálu amerického velvyslanectví v iráckém Bagdádu. Oznámila to agentura AFP s odkazem na americké vojenské zdroje. Rakety zasáhly blízkou americkou vojenskou základnu, ale způsobily jen nevelké hmotné škody. Nikdo zraněn nebyl.

Z opevněné a přísně střežené zelené zóny, kde sídlí irácká vláda a mnoho zahraničních zastoupení, se ozvalo několik velkých explozí, uvedla agentura. Z americké ambasády se rozezněly poplašné sirény. Od loňského října jde už o devatenáctý podobný útok.

K odpovědnosti za raketové útoky se nikdo nehlásí, podle amerických diplomatů jsou dílem proíránských ozbrojenců.

Napětí mezi Teheránem a Washingtonem vyhrotil atentát na íránského generála Kásema Solejmáního, kterého americký dron začátkem ledna zabil na bagdádském mezinárodním letišti.

Američané v Iráku se stali terčem ozbrojenců už na konci ledna. V poslední lednovou neděli areál amerického velvyslanectví v Bagdádu zasáhlo několik raket. Jedna ze střel podle agentury AFP dopadla do jídelny a zranila jednoho člověka. V lednu to byl už třetí podobný útok na město, ale poprvé rakety ohrozily velvyslanectví.

(ct24.ceskatelevize.cz)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]