Na Babišově mítinku létaly facky. Matka místostarosty za ANO napadla jinou ženu

Kampaň Andreje Babiše (ANO) (Hnutí ANO / se souhlasem)

Kampaň Andreje Babiše (ANO) | FOTO: Hnutí ANO / se souhlasem

Návštěvy Andreje Babiše v jeho obytném voze vzbuzují různorodé emoce téměř všude, kde se odehrají. V Domažlicích na konci června ovšem málem došlo na pěsti. Do šarvátky se zde dostaly matka zdejšího místostarosty Radka Wiesnera (ANO) se ženou, která bývalého premiéra přivítala pískotem.

K napadení ženy, která při projevu Andreje Babiše pomocí píšťalky dávala najevo nesouhlas s jeho přítomností v Domažlicích, došlo 30. června. Postarší žena, stojící na akci šéfa opozičního hnutí nedaleko jeho odpůrkyně, se na ni znenadání otočila a začala jí píšťalku brát. Když se jí to podařilo, odhodila ji. 

Na to překvapená žena velmi rychle zareagovala a nechala si podat náhradní píšťalku. V ten moment již byla seniorka ještě agresivnější, což způsobilo, že se atakovaná účastnice Babišova mítinku začala bránit a útočnici kousla do ruky. V reakci dostala několik facek, než ji starší žena, jejíž manžel vše sledoval z odstupu několika metrů, pustila.

Jak se později ukázalo, pár není v Domažlicích neznámý. Jedná se totiž o rodiče místního místostarosty Radka Wiesnera, který hájí barvy ANO. Politik reprezentující Babišovo hnutí se k incidentu vyjádřil pro Blesk Zprávy. „Předal jsem to svému právnímu zástupci a určitě ještě zazní moje oficiální prohlášení,“ sdělil Wiesner, jenž nesouhlasí s tím, aby se video, znázorňující napadení, šířilo po sociálních sítích.

Podle domažlického místostarosty se u záběrů objevují lživé komentáře. „Pokud moje maminka někoho napadla, tak tím, že ji popadla a vzala jí píšťalku. Úderem se bránila až poté, co jí bylo zahryznuto do ruky,“ říká politik ANO s tím, že protestující byla několikrát vyzvána, aby píšťalku odložila. 

„Paní Vavříková i přes moje výzvy k tomu, aby nepískala, že pískání způsobuje bolest hlavy a uší, nijak nereagovala. Nekalibrovaným měřidlem jsem změřil zvuk píšťalky, kterou paní Vavříková rozdávala přítomným a podněcovala přítomné k pískání, na 85dB,“ tvrdí Wiesner. „Naprosto mě šokovala její reakce, když mi sdělila, že lidé, kteří přijdou na mítink Andreje Babiše, si bolest hlavy a uší zaslouží,“ dodal pro Blesk Zprávy.

Na incident na twitteru zareagoval i starosta Řeporyjí Pavel Novotný: „Paní Wiesnerová, zlodějka píšťalek a agresivní útočnice je dle mých informací zaměstnána ve struktuře MÚ, konkrétně sociální odbor. Státní zaměstnanec. Jdu psát řediteli odboru a starostovi, zajímá mě, jak to bude s ukradenou píšťalkou a zda přijde paní do kontaktu s klienty.“

Manžel napadené ženy se podle dostupných informací obrátil na místostarostu Wiesnera a požaduje omluvu za chování jeho matky.