Na české ambasádě v Dillí se objevila horečka dengue

Eric Drooker

Na českém velvyslanectví v indickém Dillí se objevil případ nebezpečné infekce, která se nazývá horečka dengue. Způsobují ji komáři. Informoval o tom indický list The Pioneer minulý týden. Podle dostupných údajů ale větší problém nehrozí.

Úřady v Dillí informovaly, že na pěti velvyslanectvích (Česká republika, Etiopie, Ghana, Malajsie a Singapur), ve čtyřech nemocnicích, jedné škole, a dokonce v částech prezidentského paláce se objevil výskyt komárů, kteří horečku dengue způsobují.

Podle Indů byl na ambasádě Česka a Etiopie zaznamenán vždy jeden případ této horečky. V případě velvyslanectví se jedná o výsostná území cizích států, proto není jednoduché, aby zde zdravotníci a odborníci zasáhli, ale po těchto pozitivních nálezech se tak podle listu The Pioneer stalo.

Nemoc se objevuje zejména v monzunovém období, kdy mají komáři lepší podmínky pro množení.

Žádné větší nebezpečí ale podle indických zdrojů české ambasádě nehrozí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]