Na dopis Putinovi má Zeman vždy dost sil, vlastním národem pohrdá

Miloš Zeman na návštěvě u Vladimira Putina v ruském Soči (2017). (ČTK/Šimánek Vít)

Miloš Zeman na návštěvě u Vladimira Putina v ruském Soči (2017). | FOTO: ČTK/Šimánek Vít

Prezident republiky zaslal kondolenci svému ruskému protějšku Vladimíru Putinovi. Vyjádřil tak soustrast nad zmařenými životy, které si vyžádal útok na univerzitě v Permi. Miloš Zeman tak opět ukázal, že je pro něj přednější udržovat dobré vztahy s ruským diktátorem než se chovat slušně k vlastnímu národu. Tomu se dva dny neuráčil oznámit, jaký je jeho zdravotní stav a proč skončil v nemocnici.

Je pochopitelné a samozřejmé, že se hlava státu zachová v případě tak tragické události, jaká se odehrála v Rusku, stejně jako Zeman. Mělo by ovšem být stejně automatické, že se stejně slušně bude prezident chovat i k občanům země, kterou reprezentuje. Je sice pravdou, že v případě Miloše Zemana se o reprezentaci rozhodně mluvit nedá, ale trocha pokory by se přeci jen očekávala.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Například právě ve chvíli, kdy lidem zvoleného prezidenta zradí jeho zdraví, měl by bez zbytečných průtahů informovat někdo z jeho podřízených, jak je na tom. Bohužel jsme našemu hradnímu pánovi a jeho posluhovačům umožnili, aby si vše dělali podle svého a veřejnost jim byla pro legraci. Ze strany občanů se však o nic veselého nejedná.

Prezident jedná pouze v zájmu skupin, které mu jako na podnose servírují Vratislav Mynář a Martin Nejedlý. Nebylo by s podivem, kdyby dopis ruskému prezidentovi inicioval právě druhý jmenovaný. Nejen, že Putinovu podobiznu nosí na krytu svého mobilního telefonu, ale východní velmoc je pro něj zajímavá také z ekonomických důvodů.

Právě kvůli takovým lidem z prezidentova okolí se podstatná část národa musí za naši hlavu státu stydět. Nejde o to, že je Zeman upoután na invalidní vozík, to vzhledem k jeho zdravotnímu stavu bylo nevyhnutelné. Smutné je především to, že kromě nohou prezidentovi zřejmě správně nefunguje už ani hlava. Pokud se totiž podíváme na oficiální stránky Hradu a sledujeme, co se na nich nachází v sekci, v níž se prezident (údajně) vyjadřuje, nenajdeme nic, co by nasvědčovalo tomu, že má Zeman jakýkoliv zájem o naši zemi.

Krom urážek na adresu Víta Klusáka, České televize a dalších lidí a subjektů však nalezneme i dopisy prezidentům Zimbabwe, Slovenska a zmiňovaného Ruska. Ještě, že už to budeme muset trpět pouze necelé dva roky. Pak snad přijde někdo, komu nebudou vlastní spoluobčané na obtíž.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]