Na hygieny útočí cvoci a magoři, shodli se Havlíček s Kupkou s odkazem na Landu

Místopředseda ODS Martin Kupka. (Občanská demokratická strana / se svolením autora)

Místopředseda ODS Martin Kupka. | FOTO: Občanská demokratická strana / se svolením autora

Při zvládání další vlny koronavirové pandemie je podle ministra v demisi Karla Havlíčka důležité, aby mohly dobře pracovat hygienické stanice. Ty však podle končícího šéfa rezortů dopravy a průmyslu blokují magoři, které vyzval zpěvák Daniel Landa, aby je zahltili dotazy a způsobili tak jejich paralýzu.

„Uvědomte si, s čím my tady bojujeme. Sázíme dnes hodně na hygieny, ty jedou skutečně na absolutní doraz, klobouk dolů co všechno zvládly,“ řekl Havlíček v Otázkách Václava Moravce. „Hygieny jsou ale zahlcené nějakým magorem, který organizuje, že tam cíleně chodí dopisy a žádosti, aby vysvětlovaly to či ono,“ dodal ministr v demisi.

Týdeník FORUM (Lucie Batková / FORUM 24)

Podle něj to ovšem neznamená, že by se tím ukázalo, že hygienické stanice nezvládají svou práci. „Pokud tam posílají cíleně – já se nebojím říct magoři – dotazy, aby je zdržovali, zahltí záměrně mail, aby nemohli chodit kontrolovat, tak v tuhle tu chvíli to není o tom, že by selhala hygiena nebo stát,“ myslí si končící vicepremiér. 

„V tuto chvíli se musíme chovat zákonně. Hygiena má dvě možnosti, buď to bude ignorovat, ale pak nevíte, jestli tam skutečně ve změti těch dotazů není něco důležitého. Takže v tuto chvíli máme jedinou možnost, díky těmto cvokům, musíme posilovat o stovky a stovky lidí hygieny, aby začaly chodit do terénu a kontrolovat a současně vyřizovaly tyto nesmyslné dotazy,“ vysvětlil Havlíček.

S ním se shoduje i kandidát koalice SPOLU na ministra dopravy Martin Kupka. „Posílení trasování je za mě jednoznačná podmínka ke zvládnutí epidemie, koneckonců jsme žádali vládu, aby se posílení trasování odehrálo už v těch předchozích týdnech. V odsouzení cvoků, jak vyříkáte, kteří v tuto chvíli útočí na hygieny, ti si nezaslouží jiné označení, s vámi naprosto souhlasím,“ podpořil místopředseda ODS končícího ministra.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články