Na internetu se objevila nová píseň Kurta Cobaina. Na svědomí ji má počítač

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Fanoušci skupiny Nirvana a jejího frontmana Kurta Cobaina jásají. Objevila se totiž písnička, kterou ještě nikdy neslyšeli. Nejedná se ovšem o song, nalezený někde v archivu, ale o úplnou novinku. Na svědomí ji má počítač. Informuje o tom server Billboard.

K uvedení nové Cobainovy písně dochází 27 let po zpěvákově tragickém úmrtí. Kanadská organizace Over The Bridge využila moderní technologie a nechala umělou inteligenci Magenta, aby komponovala místo lídra skupiny Nirvana. Ten patří mezi hudebníky, jejichž život předčasně skončil už ve 27 letech. Do tohoto klubu“ patří například i Jimi Hendrix, Jim Morrison či Amy Winehouse.

Počítač použil téměř třicet skladeb jedné z nejikoničtějších kapel devadesátých let, z nichž se učil přemýšlet“ jako Cobain. Vznikl tak song Drowned in the Sun“, který využívá typické znaky melodií, vokálů či kytarových riffů, které Nirvanu proslavily.

Konečnou podobu písni poté dodal hudebník Eric Hogan, který Drowned in the Sun“ nazpíval. Píseň je dostatečně přesná, aby posluchačům opět přiblížila atmosféru, kterou má tvorba Nirvany,“ myslí si hudebník.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články