Na internetu se šíří petice požadující rezignaci ministra Zaorálka

Eric Drooker

Občanská iniciativa “Češi Tibet podporují” požaduje v reakci na absurdní přirovnání dalajlámy k sudetoněmeckému vůdci Konrádu Henleinovi okamžitou rezignaci ministra zahraničí Zaorálka. Inciativa vydala následující prohlášení a zahájila sběr podpisů pod petici, kterou zde šíříme.

V prohlášení se uvádí:

“Spolek Češi Tibet podporují požaduje okamžitou rezignaci ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Skutečnost, že přirovnal Jeho Svatost dalajlamu, který je držitelem Nobelovy ceny míru a nositelem soucitu, lásky, smíření a míru s Henleinem je za hranicí čehokoli akceptovatelného.”

“Za taková slova (a myšlení) se nelze omluvit, za taková slova lze pouze rezignovat”, řekl Martin Bursík, předseda spolku “Češi Tibet podporují”.

Prohlášení obdržel na vědomí předseda vlády Bohuslav Sobotka.

K petici se můžete připojit ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články